Borussija slavila u gostima kod branitelja naslova Lige prvaka

BORUSSIA DUSSELDORF

U prvom susretu polufinala Lige prvaka branitelj naslova i domaćin Pontoise Cergy svladan je od Borussije Dusseldorf sa 3:0.

Cijela postava njemačke momčadi bila je na visini zadatka, ali ipak prvo ime susreta je Stefan Fegerl koji je u otvaranju meča svladao prvog igrača francuske momčadi Marcosa Freitasa sa 3:2 te time olakšao put do pobjede. Fegerl, koji je nedavno osvojio austrijsko prvenstvo, u trećem setu je gubio 6:0 da bi taj set uzeo sa 11:9. Freitas je uspio izjednačiti na 2:2, ali Austrijanac je zadnji set uzeo sa 11:8. Boll se lako obračunao s Tristanom Floreom (3:1), a konačni udarac branitelju naslova zadao je Kristian Karlsson svladavši sunarodnjaka Mattiasa Karlssona sa 3:2. Inače, njih dvojica su na EP-u osvojili broncu u parovima.

AS PONTOISE CERGY – BORUSSIA DUSSELDORF 0:3
Marcos FREITAS – Stefan FEGERL 2:3 (11:9, 7:11, 9:11, 11:8, 8:11)
Tristan FLORE – Timo BOLL 1:3 (11:6, 5:11, 10:12, 8:11)
Mattias KARLSSON – Kristian KARLSSON 2:3 (6:11, 11:8, 4:11, 11:8, 6:11)