Hodošan slavio kod Mihovljana, pobjede favorita

STK HODOŠAN

Odigrano je i 14. kolo HEP Superlige stolnotenisačica, a većih iznenađenja nije bilo. Doduše, kako se bliži kraj lige očekivano sve je veća neizvjesnost, kako na vrhu, tako i na dnu tablice.

Varaždin je u lovu na drugo mjesto, koje drži Tis i koje će objektivno teško ispustiti. Istina, već u sljedećem kolu sastaju se te dvije ekipe, ali Zagrepčanke imaju pobjedu više i bolji raspored do kraja HEP Superlige.
Također, u prvom njihovom međuosbnom dvoboju Tis je slavio sa 4:0. Četvrto mjesto drži Aquaestil, ima dvije pobjede ispred Bjelovara i Hodošana, a tek treba vidjeti može li ponajprije Bjelovar ugroziti njihove šanse za doigravanje. Pogotvo što se susreću u zadnjem kolu. Na dnu je izvjesno da će elitno društvo napustiti Crikvenica, a deveti Mihovljan se nada kako još uvijek ima šanse (3-11). U lovu je na Mladost (4-10), ali i Pulu (5-9) koja je sada sedma i bježi im za dvije pobjede. Što je najbolje Mihovljanke sljedeća dva susreta igraju baš protiv Mladosti i Pule i oba puta su domaćini. Realno, sljedeći meč s Mladosti će vjerojatno riješiti sve nedoumice.
Mihovljan je na domaćem terenu izgubio važne bodove u susretu s Hodošanom (2:4), dok su gošće ovim uspjehom skočile na šesto mjesto HEP Superlige i izašle iz opasne zone. Međimurke su mnogo bolje otvorile meč, Ramić je odmah na otvaranju meča svladala Zajec sa 3:0, inače prvu igračicu Mihovljana, te nagovijestila u kojem će smjeru meč. Nakon parova Hodošan je vodio 3:1, potom je Zajec smanjila svladavši Basić 3:0, a konačni udarac domaćoj ekipi zadala je raspoložena Ramić svladavši Kolarić 3:1.
Varaždin je slavio u susretu s Pulom (4:1) i nastavio lov na drugo mjesto. Kod 1:1 Poljak i Janković su igrale neizvjesnih pet setova, gostujuća igračica je i vodila 2:1, ali Varaždinka je zadnja dva seta uzela sa 11:8 i 13:11. Gošće u parovima nisu imale šanse, dok je Petek zaključila priču svladavši Zajec u pet setova.
Tis je ubilježio i 12 pobjedu ove sezone, Zagrepčanke su slavile kod Aquaestila 4:2. Domaća ekipa je vodila 2:1, ali na tom je i ostalo. Najzanimljiviji podatak susreta je da je Han Vukelja ubilježila prvi pojedinačni poraz ove sezone, u posljednjem meču susreta Jazbec je slavila sa 3:0 (6, 8, 8)!
Prvakinje su nastavile nizati pobjede, u gostima kod Bjelovara Dr. Časl je bio i više nego uvjerljiv slavivši sa 4:0 i ostvarivši 14 pobjedu ove sezone u HEP Superligi. Zagrepčanke su u cijelom susretu ispustile tri seta. Najzanimljiviji susret ovog meča bio je onaj drugi Tubikanec protiv Đurak. Domaća igračica je imala prednost od 2:1, ali to joj nije bilo dovoljno za pobjedu. Zapravo smo gledali reprizu četvrtfinala državnog prvenstva. I tad je slavila Đurak, a odluka je pala u posljednjem setu.
Mladost i Crikvenica su svoj meč odradile ranije i domaća ekipa slavila je sa 4:1. Važna i očekivana pobjeda Mladosti s kojom je odmaknula Mihovljanu.