Zabok svladao Riječane i gurnuo ih prema dnu

Nakon 14. kola HEP Superlige stolnotenisača gotovo je izvjesno tko su četiri kluba koja ćemo gledati u doigravanju. Libertas Marinkolor i Starr nisu bili ni upitni već od ranije, tu je Pula koja ima tek četiri poraza ove sezone, dok je Zagreb porazom Vodovoda gotovo siguran.

Istina, ostaje još puka teorija, ali Osječani bi za ispunjenje te teorije trebali dobiti sve do kraja, međuostalim i Zagreb 4:0, dok bi aktualni prvaci trebali sve izgubiti što nije realno s obzirom na raspored.
Tako da je sada jedino upitno tko će u doigravanje s koje pozicije. Taj dio se najviše odnosi na Pulu i Zgareb koji vode neizvjesnu utrku. Puljani imaju bolje izglede, pobjedu više, ali ono što je još važnije bolji međusobni omjer. Situacija se zakomplicirala na dnu, barem što se tiče Riječana. Zabok je svladao Srdoče i time im jako umanjio nade u spas. Doduše, ni prije ovog susreta nisu bili u povoljnoj situaciji, ali trenutno su miljama daleko od luke spasa. Trenutno Srdoči imaju omjer pobjeda i poraza 1-13, dok sedmoplasirana Igea Željezničar i osmoplasirana Podravka imaju 4-10. Jedini plus Riječana je što još moraju sastati s oba konkurenta.
Zagreb je ubilježio i peti poraz ove sezone, na gostovanju kod Starra izgubili su sa 4:0. Domaći sastav od početka je krenuo furiozno te je prvak do kraja meča iskusnim Varaždincima, koji su igrali u najjačoj postai, uspio uzeti tek set.
Odličan meč igrao se u Zaboku gdje je istoimeni domaćin nakon sedam mečeva svladao Srdoče (4:3). I dok je Zaboku ova pobjeda bila više za čast, Srdoči su ovim porazom jako puno izgubili te su izvjesni putnici u niži rang. Junak domaće pobjede bio je I. Zeljko koji je svojoj momčadi donio dvije pojedinačne pobjede i onu u paru s Cvetkom. Prvo je svladao brata Dominika na otvaranju susreta sa 3:0, a kasnije je kod 2:2 pobijedio Divkovića nakon pet setova (7, 7, -3, -8, 9). D. Zeljko je izjednačio nadigravši Kramarića 3:1, ali konačni udarac za Riječane djelo je Cvetka, koji je svladao Šarčevića sa 3:1 (-9, 5, 13, 7).
Splićani su na domaćem terenu nadigrali Vodovod te im gotovo ugasili i posljednju nadu u borbu za doigravanje. Domaćin je pružio odličnu partiju, sva četiri igrača bila su na visini zadatka te su gostima iz Osijeka pružili tek set u cijelom meču.
Pula je nastavila pobjeđivati u HEP Superligi, na domaćem terenu svladana je Podravka sa 4:2. Gosti su pružili dobar otpor, pogotvo Samac koji je dvaput slavio nakon pet setova, ali Puljani su u posljednje vrijeme u jako dobroj formi, ostvarili su četiri uzastopne pobjede i evidentno je da ne misle ispustiti treću poziciju za doigravanje.
Libertas Marinkolor je nastavio niz nepobjedivosti, nakon 14. kola na kontu imaju isto toliko pobjeda. Dubrovčani su nastavili svoj nemilosrdni niz te su do kraja susreta ispustili tek set u cijelom meču.