Kraj za Andreu Pavlović na Svjetskom prvenstvu

ITTF

Andrea Pavlović zaustavljena je među 32 stolnotenisačice na Svjetskom juniorskom prvenstvu, bolja od naše predstavnice bila je Hongkonžanka Chau Wing Sze sa 4:2 (-9, 10, -10, 7, 5, 14).

Andrea je odlično krenula, uzela prvi set pa potom u drugom gubila 9:1 da bi se vratila i izjednačila na 10:10. Ipak, Hongonžanka je slavila u tom setu s 12:10. Treći set je opet otišao na stranu Pavlović, a u četvrtom je vodila 6:4 što je na kraju bilo nedovoljno. U šestom setu je spasila četiri meč lopte, imala priliku za set loptu i povratak u meč, ali Hongkonžanka je slavila sa 14:12. Inače, Chau Wing Sze je nakon toga svladala i najbolju europsku juniorku Rumunjku Diaconu sa 4:0 te izborila četvrtfinale.
- Postojala je šansa za pobjedom, ali nedostajalo je mirnoće u odlučujućim trenucima. Šteta, bila je to lijepa prilika za osminu finala, no i s ovim moramo biti zadovoljni. Rezultat Hongkonžanke s Diaconu je pokazatelj da je Andrea odigrala dobar meč - istaknuo je izbornik Nikica Vukelja.