Bez iznenađenja u nastavku HEP Superlige

STK LIBERTAS MARINKOLOR

Nastavak sezone u HEP Superligi stolnotenisača nije ponudio iznenađenja, Libertas je u derbiju kola bio uvjerljiv protiv Zagreba, a i svi ostali favoriti su bez većih problema stigli do novih bodova.

Za Dubrovčane odličan uvod u sljedeće kolo kada će gostovati u Varaždinu kod drugoplasiranog Starra i gdje će se odlučivati o prvom mjestu. Što se tiče Zagreba poraz u Dubrovniku ih i nije previše uzdrmao s obzirom da spada u sferu očekivanog, ali sljedeće kolo mu donosi neugodno gostovanje u Puli. Riječ je o dvije momčadi koje 'ganjaju doigravanje, s tim da Pula ima prednost domaćeg terena i pobjedu iz prvog međusobnog susreta (4:3). Libertas predvodi tablicu HEP Superlige s omjerom 9-1, s istim učinkom kao i drugoplasirani Starr. Treće mjesto preuzelo je Dugo Selo 7-3, a četvrta Pula ima identičan omjer, ali lošiji međusobni skor (7-3). Zagreb je pao na peto mjesto 6-4, a mjesto ispod je Vodovod (6-4). Obrtnička škola Brod je na sedmom mjestu s 3-7, Split osmi s 2-8, Igea Željezničar deveta s 1-8, a Podravka je posljednja bez pobjede.
Libertas Marinkolor je ugostio Zagreb i pritom upisao uvjerljivu pobjedu (4:1). Doduše, Zagrepčani su bolje otvorili, Maglić je s 3:0 nadigrao Japeca, ali nakon toga uslijedio je niz dubrovačkog sastava. Sva četiri meča Pituri su slavili s 3:0 i to su suparnici uglavnom ostajali na malim brojkama. Prvo je N. Juzbašić svladao Mustapića (6, 4, 3), pa I. Juzbašić Ticu (8, 9, 1). U parovima I. Juzbašić i Japec su bili uvjerljivi protiv Mustapića i Maglića, iako treba spomenuti da su sva tri seta završila u fiksu (12:10). Za kraj Japec je bez većih problema nadigrao Mustapića (5, 8, 4).

Dugo Selo otvorilo je proljetni dio uvjerljivom pobjedom, na domaćem terenu sa 4:0 svladan je Split s čime su zasjeli na treće mjesto. Svi mečevi su završili u tri seta, osim onog drugog između M. Martineka i Bakača. Splitski igrač je vodio 1:0 i 2:1, ali zadnja dva seta M. Martinek je slavio sa 14:12 i 11:9.
Nastavak HEP Superlige bio je uspješan i za Vodovod, Osječani u u gostima kod Igee Željezničar pobijedili sa 4:1. Domaćin je poveo preko Vidačeka, svladao Bankea s 3:2 i to nakon što je Osječanin vodio 2:0, ali tu je bio kraj nadanjima Varaždinaca. Do kraja susreta Igea je osvojila set u četiri susreta.
Starr je do novih bodova stigao u Koprivnici, Podravka je svladana sa 4:2. Koprivničani su poveli 1:0 i 2:1, a najzanimljiviji je bio taj treći susret u kojem je Jurašić igrao pet setova sa Šantekom. Šantek se vratio u meč nakon što je gubio 2:0 u setovima, ali pobjednik odlučen u petom setu pri rezultatu 16:14.
Pula je polusezonu zaključila pobjedom u Osijeku, a i nastavak HEP Superlige nastavila je u istom tonu, na domaćem terenu nadigrali su Obrtničku školu Brod sa 4:1. Jalžabetić je bolje otvorio, poveo F. Runjića 2:0, ali na kraju se veselio domaći igrač. Maraković je svladavši Arbanasa 3:1 povisio na 2:0, da bi Brođane u igru vratio D. Zeljko. M. Runjić je imao sve u svojim rukama, poveo 2:0, ali ovog puta preokret je režirao gostujući igrač. Nakon toga meč je ušao u mirnije vode, Puljani su do kraja ispustili set i upisali nova dva boda.