Libertasu derbi prvenstva, Pula bolja od Zagreba

Derbi prvenstva igrao se u Varaždinu gdje su Dubrovčani još jednom slavili protiv izravnih konkurenata za naslov prvaka. Libertas Marinkolor je u 11. kolu HEP Superlige ostvario uvjerljivu pobjedu nad Starrom (4:1) te bitno ojačao izglede da će jedinica ostati njihova uoči doigravanja.

Do kraja regularnog dijela ostalo je još sedam kola, a Pituri si mogu priuštiti još jedan poraz i dalje će ostati prvi.
I Pula je ostvarila vrlo važnu pobjedu nad Zagrebom (4:2), četvrti su s istim omjerom kao i trećeplasirano Dugo Selo (8-3), iako im za dva mjesta u doigravanju predstoji još borbe s obzirom na moguće kombinacije. Zagreb je pao na šesto mjesto, slijedi im grčevita borba za doigravanje, kao i petoplasiranom Vodovodu.
Libertas Marinkolor je i drugi put u derbiju prvenstva upisao pobjedu, na gostovanju kod Starra Pituri su slavili sa 4:1. Očekivano s obzirom da je Starr nastupio bez svojih Kineza, Tan Ruiwua i Zeng Jia. Doduše, odmah na početku Varaždinci su poveli preko Ređepa, koji je s 3:1 svladao I. Juzbašića. Ali, na tome je i ostalo, prvaci do kraja susreta više nisu izgubili niti set.
Važan meč igrao se i u Puli, gdje je istoimeni domaćin ostvario vrlo važnu pobjedu u borbi za doigravanje. Naime, i drugi put ove sezone Pula je bila bolja od Zagreba (4:2), s tim da su ovog puta imali lakši posao s obzirom da gosti nisu mogli računati na svog najboljeg igrača Maglića, koji nije nastupio zbog ozljede. Kako god, Pulu je predvodio F. Runjić, njihova prva violina, koji je ove sezone na 15 pobjeda i samo četiri poraza. Pula je i preko F. Runjića i povela, ali preokret se dogodio nakon što je Mustapić svladao M. Runjića (3:1), pa potom Tica Marakovića (3:1). Tu je bio i kraj za Zagreb s obzirom na nalet domaćeg sastava. Prvo parovi, pa potom F. Runjić pojedinačno s Mustapićem (3:0), a sve je zaključio Maraković svladavši Mijatovića (3:1). Zagreb je do kraja susreta uzeo tek set.
Vruće je bilo u Koprivnici gdje je Podravka bila vrlo blizu prve pobjede ove sezone, ali na kraju Dugo Selo je slavilo sa 4:3. Treba reći da su gosti nastupili bez prvog igrača L. Martineka. Odmah na startu Samac je režirao preokret, od 1:2 do 3:2 s Banom. Gosti su preokrenuli preko M. Martineka i Nemeca, ali Podravka se vratila i još jednom preuzela konce igre u svoje ruke. Opet je na scenu stupio odličan Samac, prvo u paru s Jurašićem, pa potom s 3:1 svladao M. Martineka. Ipak, Ban se lako obračunao s Jurašićem, a na 4:3 za Dugo Selo pobrinuo se Nemec svladavši Stojanovića (3:1).
Obrtnička škola Brod čertvrtu pobjedu ove sezone ostvarila je nad Igeom Željezničar (4:0). Bilo je neizvjesnije prvi i posljednji meč, igralo se pet setova, ali svaki put domaći sastav je riješio sve u svoju korist.
Vodovod je nove bodove upisao kontra Splita i to uz dosta uvjerljivu pobjedu (4:0). U prvom međusobnom susretu Vodovod je slavio nakon sedam mečeva, ovog puta Osječani su imali incijativu tijekom cijelog susreta, dopustivši Splićanima tri seta u cijelom susretu.