Splitu važni bodovi, Vodovod slavio u D. Selu

ITTF

Vrlo zanimljivo 12. kolo HEP Superlige stolnotenisača u kojem se dodatno zakomplicirala borba za doigravanje, ali i u kojem je Split napravio još jedan korak prema ostanku u superligaškom društvu.

Libertas je uvjerljivo prvi (11-1), prati ga Starr 10-2. Osječani su pobjedom u Dugom Selu uzvratili domaćinu za poraz iz prvog dijela sezone. Također, Vodovod se ovim uspjehom probio na treće mjesto (8-4) i ima isti omjer kao i četvrto Dugo Selo te peta Pula, dok je Zagreb šesti (7-5). Obrtnička škola Brod je i dalje sedma (4-8), a poziciju je zadržao i osmoplasirani Split, ali trenutno im je omjer 3-9, dok deveta Igea ima 1-11, a deseta Podravka 0-12.
Odličan meč igrao se u Dugom Selu gdje je nakon sedam mečeva slavio Vodovod. Velika satisfakcija za Osječane, koji su, za razliku od njihovog prvog susreta, ovog puta u maratonskom meču izašali kao pobjednici. Naime, njihov prvi meč Vodeni su cijelo vrijeme vodili, ali zadnja dva meča otišla su na stranu Dugog Sela. Otvaranje meča pripalo je domaćoj momčadi, L. Martinek je s 3:1 svladao Kneževića, a potom je malo nedostajalo da M. Martinek 'skine' i Zovka, ali osječki igrač je slavio nakon što je gubio 2:1 (7, -4, 7, -4, -9). Da su Osječani to izgubili Dugoselčani bi imali ogromnu prednost, pogotvo jer se u trećem meču Ban lako obračunao s Banekom (3:0). Vodovod se vraća u parovima, Zovko i Banek su s 3:1 svladali L. Martineka i Bana, a potom ih je u vodstvo doveo Zovko, koji je bio bolji od L. Martineka s 3:1. Dugo Selo je izjednačilo preko Bana, svladao Kneževića s 3:0, ali da će bodovi u Osijek pobrinuo se Banek svladavši M. Martineka s 3:0.
Susret prvog i posljednje momčadi HEP Superlige završila je u skladu s očekivanjima, Libertas Marinkolor je s 4:0 nadigrao Podravku. Pituri su slavili za 55 minuta, četiri meča bez izgubljenog seta.
Split je treću pobjedu ove sezone upisao nad Obrtničkom školom Brod (4:2). Velika pobjeda za njih s obzirom da su se još više odvojili od pretposljednje Igee (1-11) i posljednje Podravke (0-12). Doduše, Splićani nisu bajno krenuli, gosti su na krilima Arbanasa i Zeljka poveli 2:0. Ali, niz domaćeg sastava otvorio je Jerković svladavši Jalžabetića 3:0 (9, 8, 16). Potom tijesan meč u parovima, Bakač i Jerković su s 3:2 (10, -10, 9, -9, 6) nadigrali Arbanasa i Zeljka, a u vodstvo Split je doveo Bakač svladavši Zeljka s 3:1. Da će bodovi ostati u Splitu pobrinuo se Jerković, koji je s 3:2 (8, 5, -7, -3, 2) svladao Arbanasa.
Zanimljiv meč igrao se u Puli gdje je istoimeni domaćin izgubio od Starra sa 4:2. Domaćin je vrlo dobro parirao favoriziranom domaćinu, dvaput su vodili, ali na kraju je presudilo iskustvo Varaždinaca. Odmah na startu okršaj dvojice najboljih, a pobjedu je odnio F. Runjić svladavši Zeng Jia s 3:2 (-3, 3, 8, -6, 8). Varaždinci se vraćaju preko Ređepa, nadigrao Marakovića 3:0, a domaćin je i drugi put poveo i to preko M. Runjića, koji je s 3:0 bio bolji od Kraljića. Slijedila su dva vrlo izjednačena meča, a s(p)retniji su se pokazali gosti. Runjići su poveli 2:1 protiv Zenga i Ređepa, ali zadnja dva seta Varaždinci su uzeli s 11:6 i 12:10. Starr je u vodstvo doveo Ređep svladavši F. Runjića s 3:2 (-6, 3, -6, 9, -9), a da će bodovi u Varaždin pobrinuo se Zeng svladavši M. Runjića 3:1.
Zagreb je u 12. kolu bio bolji u gostima kod Igee Željezničar (4:1). Gosti su poveli preko Mustapića, a izjednačio je Barić svladavši Mijatovića (3:2). I sljedeća dva meča su imala identičan rasplet, s tim da su ovog puta bili uspješniji zagrebaši. Tica je s Belajom poveo 2:0, da bi potvrdu pobjede tražio u petom setu (-8, -3, 6, 6, -9). Mustapić i Mijatović su poveli 2:0 Vidačeka i Barića, ali odluka je stigla u petom setu (-4, -8, 6, 5, -8). Za kraj i dva boda pobriuo se Mijatović svladavši Vidačeka 3:0.