Boll i Szocs pobjednici Top-a 16

ITTF

Nijemac Timo Boll i Rumunjka Bernadette Szocs pobjednici su europskog Top-a 16, koji se igrao u švicarskom Montreuxu.

Boll je u finalu bio bolji od sunarodnjaka Dimitrija Ovtcharova sa 4:0, a ovo mu je ovo šesti naslov pobjednika. Posljednji put prvo mjesto osvojio je 2010. u Düsseldorfu. Treće mjesto osvojio je Danas Jonathan Groth svladavši Bjelorusa Vladimira Samsonova sa 4:3. Sva trojica medaljaša izborila su nastup na Svjetskom kupu, koji će se od 19. do 21. listopada igrati u Parizu. Szocs je u svom trećem nastupu na Top-u 16 u finalu svladala braniteljicu naslova Nizozemku Li Jie sa 4:1. Inače, Li Jie ovu sezonu nastupa za hrvatskog prvaka Dr. Časla. U borbi za treće mjesto Rumunjka Elizabeta Samara svladala je Šveđanku Matilde Ekholm sa 4:2. Sve tri osvajačice medalje su izborile nastup na Svjetskom kupu od 28. do 30. rujna u Chengdu.

Stolnotenisači, polufinale: Samsonov (Bje) - Boll (Nje) 2:4, Ovtcharov (Nje) - Groth (Dan) 4:1; finale: Ovtcharov (Nje) - Boll (Nje) 0:4; za 3. mjesto: Groth (Dan) - Samsonov (Bje) 4:3

Stolnotenisačice, polufinale: Li Jie (Niz) - Samara (Rum) 4:1, Szocs (Rum) - Ekholm (Šve) 4:0; finale: Li Jie (Niz) - Szocs (Rum) 1:4; za 3. mjesto: Samara (Rum) - Ekholm (Šve) 4:2