Puli triler s Tisom, važna pobjeda Bjelovara

Tri prvoplasirana kluba i u 13. kolu HEP Superlige, Dr. Časl (13-0), Aquaestil (11-2) i Varaždin (10-3), su bila raspoložena i svoje susrete riješili u četiri seta.

Mladost Petrinja skočila je na četvrto mjesto, a isti učinak ima i petoplasirani Tis (7-6) te šestoplasirana Pula. Puljanke su se vratile u borbu za četvrtu poziciju fantastičnim preokretom nad Tisom i to nakon što su gubile 3:1 u mečevima i 2:0 u petom susretu. Mladost Zagreb je sedma (5-8), a veliku pobjedu u zaostalom susretu 12. kola upisao je Bjelovar. Naime, Bjelovarke su svladale izravnog kokurenta za osmo mjesto Hodošan s glatkih 4:0. Trenutno imaju omjer 3-10, dok je Hodošan na 2-11, ali Bjelovar je u oba međusobna meča bio bolji te su praktički osigurali HEP Superligu i sljedeće sezonu. Također, Bjelovaru ide na ruke i raspored u sljedećih pet kola do kraja regularnog dijela s obzirom da im je preostao susret s posljednjim Vrsarom, dok Hodošan ima dosta nezgodan raspored i samo čudo ih može ostaviti u superligaškom društvu.
Najzanimljiviji susret 13. kola igrao se u Puli gdje je istoimeni domaćin slavio nad Tisom 4:3. Otvaranje meča pripalo je gošćama, Skočilović je s 3:2 svladala Janković, a potom je Jazbec s 3:0 nadigrala Zajec. Na 2:1 smanjila je Vukelić pobjedivši Bardač 3:0. Parovi su otišli na stranu zagrebačke ekipe, Jazbec i Skočilović su s 3:1 nadigrale Janković i Vukelić. Unatoč velikoj prednosti Tisa uslijedio je veliki preokret. Janković je protiv Jazbec gubila 2:0, činilo se kako je kraj blizu, ali pulska igračica je sljedeća tri seta slavila sa 11:7, 1:5 i 16:14. Pet setova igrale su i Vukelić i Skočilović te je i ovog puta pobjeda otišla na stranu domaće ekipe (-16, 11, 9, -6, 8). Da ćebodovi ostati u Puli pobrinula se Zajec, koja je s glatkih 3:0 bila bolja od Bardač.
Aquaestil se očekivano lako obračunao s Hodošanom (4:0), gostujući sastav uzeo je dva seta u cijelom susretu. Gošće nisu mogle protiv vrlo jakog sastava iz DUge Rese, Pavlović, Han Vukelja i Šantek su sve riješile vrlo brzo.
Bjelovar je na domaćem terenu poražen od Mladosti iz Petrinje sa 4:1. Kod 2:1 za Petrinjke Basić i Ramić su imale priliku izjednačiti, povele su 2:1 Zajec i Marinić, ali gostujući par je zadnja dva seta glatko dobio (11:5, 11:5). Da će bodovi u Petrinju pobrinula se Marinić svladavši Grgić s 3:0.
U zagrebačkom okršaju Mladosti i Dr. Časla očekivana pobjeda gošći (4:0). Mladost nije mogla računati na usluge ozljeđene Cakol, predala svoj meč Đurak, tako da je meč završio i prije očekivanja. Sve četiri pobjede u tri seta.
Podjednako uvjerljiv bio je i Varaždin ugostivši Vrsar (4:0). Domaća ekipa nastupila je u svom najjačem sastavu (Petek, Malobabić i Poljak) te su gošće upisale poraz bez osvojenog seta.
Inače, odigran je i odgođeni susret 11. kola između Bjelovara i Hodošana. Domaći sastav je upisao laku pobjedu od 4:0. Domaće su bile na visini zadatka, vrlo važan meč izravnih konkurentica za ostanak HEP Superligi, te su sve mečeve riješile su u tri seta. Inače, Hodošan je nastupio bez Omble.