Tailakova i Polansky osvojili Europsko prvenstvo do 21 godine

ETTU

Čeh Tomas Polansky i Ruskinja Mariia Tailakova osvojili su Europsko prvenstvo do 21 godine, koje se igralo u Minsku.

U konkurenciji parova zlatne medalje osvojili su Turci Ibrahim Gunduz i Abdullah Yigenler. Hrvatska publika je obojicu mogla nedavno gledati u Varaždinu u meču kvalifikacija za ekipno EP, kada su naši stolnotenisači poraženi od Turske s 3:2.
Kod žena prvo mjesto osvojile su Ukrajinka Solomiya Brateyko i Poljakinja Natalia Bajor. Inače, osvajačice zlata su u četvrtfinalu izbacile naš par Andreu Pavlović i Dorinu Srebrnjak (3:0), dok su finalistice Belgijske Lisa Lung i Margo Degraef u osmini finala zaustavile našu Anu Trbuščić u par s Turkinjom Kahraman (3:2).

Pojedinačno
Muški, polufinale: Pletea (Rum) - Jorgič (Slo) 4:3, Polansky (Češ) - Sipos (Rum) 4:1; finale: Polansky (Češ) - Pletea (Rum) 4:3

Žene, polufinale: Bajor (Pol) - Ščherbatih (Rus) 2:4, Tailakova - Koliš (Rus) 4:1; finale: Tailakova (Rus) - Ščherbatih (Rus) 4:0

Parovi
Muški, polufinale: Zatowka/Badowski (Pol) - Polansky/Klein (Češ/Nje) 3:1, Gunduz/Yigenler (Tur) - Černov/Abusev (Rus) 3:1; finale: Zatowka/Badowski (Pol) - Gunduz/Yigenler (Tur) 1:3

Žene, polufinale: Zhang/Garcia (Špa) - Lung/Degraef (Bel) 2:3, Brateyko/Bajor (Ukr/Pol) - Diaconu/Dragoman (Rum) 3:2; finale: Lung/Degraef (Bel) - Brateyko/Bajor (Ukr/Pol) 0:3