Ena Botić i Miho Simović najbolji pojedinci prvenstva

2010_10_21_big4347644U Ljubeščici je proteklog vikenda u organizaciji STK Ljubeščice i varaždinskog Igea Željzničara održano prvenstvo Hrvatske u konkurenciji mlađih kadeta i juniora. U trodnevnom natjecanju igralo se u dvanaest konkurencija, a najboljima su proglašeni Ena Botić, koja je u konkurenciji mlađih kadetkinja osvojila dva prva mjesta i jedno drugo mjesto, te Miho Simović koji je u konkurenciji juniora osvojio jednaki broj medalja istog sjaja.

Ekipno natjecanje

U konkurenciji mlađih kadeta slavila je ekipa varaždinskog Igea Željezničara (Hrelec, Golob, Vidaček, Blažek) koja je u završnici pobijedila ekipu Velike Gorice Stanfar 3:1. Treće mjesto je osvojila ekipa MSC Nostra iz Čakovca koja je u susretu za treće mjesto pobijedila ekipu Obrtničke škole Brod iz Slavonskog Broda 3:2.

U konkurenciji mlađih kadetkinja najbolje su bile mlade stolnotenisačice Lokomotive iz Vinkovaca (Botić, Vrdoljak, Petanović) koja je u završnici bila bolja od Varaždina 3:1, dok je treće mjesto osvojila Opatija 08 pobjedom nad ekipom Bjelovara 3:0.

U konkurenciji juniora, ekipa GSTK Zagreba (Simović, Čipin, Zeljko F., Pucar) je uvjerljivo osvojila naslov prvaka Hrvatske pobijedivši u završnici ekipu Igea Željezničara 3:1. Druga ekipa GSTK Zagreba, ekipa Frima, je osvojila treće mjesto pobijedivši riječke Srdoče 3:1.

Ekipa Dr. Časla (Tubikanec, Rakovac, Markati, Bobnar) je u završnici u konkurenciji juniorki pobijedila STK Mladost Iskon 3:1, dok je Varaždin istim rezultatom u susretu za treće mjesto pobijedio Bjelovar.

Pojedinačno

U konkurenciji mlađih kadeta dominirali su dječaci iz domaćeg Igea Željzničara, koji su osvojili prva tri mjesta. Pobijedio je Fran Golob koji je u završnici pobijedio klupskog kolegu Marka Vidačeka 3:1 u setovima. Vidaček je bio i najveće iznenađenje natjecanja jer je na putu do završnice pobijedio trećeg nositelja, Velikogoričana Martina Petrovića u četvrtzavršnici 3:1 u setovima, te drugog nositelja, Brođanina Josipa Arbanasa u poluzavršnici 3:2 u setovima. Uz Arbanasa treće mjesto je osvojio prvi nostelj turnira Matija Hrelec koji je izgubio od Goloba 0:3 u setovima u poluzavršnici.

U konkurenciji mlađih kadetkinja slavila je sjajna Zabočanka, Klara Cakol koja je u završnici 3:2 u setovima svladala Vinkovčanku Enu Botić. Treće mjesto su podijelile Karla Franović iz Opatije i najveće iznenađenje turnira, desetogodišnja Andrea Pavlović iz Svetog Jakova.

U konkurenciji juniora slavio je Zagrepčanin u dresu varaždinskog Igea Željezničara Luka Fučec koji je u sjajnom finalnom obračunu pobijedio Mihu Simovića 4:3 u setovima. Treće mjesto su osvojili kadeti Filip Zeljko i Tomislav Pucar, članovi GSTK Zagreba. Filip Zeljko je u četvrtzavršnici pobijedio velikog favorita natjecanja Filipa Čipina, u susretu gdje je Zeljko nadoknadio zaostatak od 1:3 u setovima. Pucar se "provukao" u osmini završnice gdje je u susretu s klupskim kolegom Franjo Josipom Mareljom spasio tri meč lopte, te je laganom pobjedom nad Majstorovićem izborio poluzavršnicu.

U konkurenciji juniorki slavila je Varaždinka Petra Petek koja je u završnici pobijedila Leu Rakovac, članicu Dr. Časla, 4:2 u setovima. Rakovac je u poluzavršnici u šahovskoj partiji  bila bolja od Mladostašice Mateje Jeger, dok je Petek u drugom poluzavršnom susretu pobijedila još jednu Mladostašicu, Idu Jazbec 4:0 u setovima. Veliko iznenađenje je kreirala Splićanka Nadana Gavranić koja je u susretu osmine završnice pobijedila najveću favoritkinju turnira Ivanu Tubikanec 4:3 u setovima.

Parovi

U konkurenciji mlađih kadeta u vrlo uzbudljivom finalnom obračunu, slavili su Matija Hrelec i Marko Vidaček koji su u finalu 3:2 u setovima pobijedili Josipa Arbanasa iz Obrtničke škole Brod i Daniela Kinkele iz Opatije. Treće mjesto su podijelili  Varaždinci Blažek i Golob, te Jambor i Lovrek iz čakovečkog Nostra.

U konkurenciji mlađih kadetkinja pobijedile su Vinkovčanke Ena Botić i Vlatka Vrdoljak koje su u završnici pobijedile Zabočanku Klaru Cakol i Varaždinku Niku Jakopović 3:1 u setovima. Brončanu medalju su osvojile Varažinke Mihaela Brodar i Lana Kereša, te par Dora Čosić i Ema Malešević, članice zadarskog Donata, odnosno Bjelovara.

U konkurenciji juniora apsolutna dominacija učenika Nevena Karkovića i Davora Bilića. Pobijedli su Miho Simović i Filip Čipin koji su u završnici bili bolji od Franjo Josipa Marelje i Mateja Jelića 3:0 u setovima. Treće mjesto su podijeli Filip Zeljko i Tomislav Pucar, te Osječanin Vjekoslav Zovko i Marin Runjić iz Kutine.

U konkurenciji juniorki pobijedile su Mladostašica Mateja Jeger i Varaždinka Petra Petek koje su u završnici pobijedile igračice Dr. Časla Leu Rakovac i Ivanu Tubikanec 3:1. Treće mjesto su osvojila dva para Mladost Iskona, Ida Jazbec i Josipa Zajec, odnosno Ana Švarc i Magdalena Basić.