Ivor Ban među 32 na Croatia Openu

ITTF

Prvog dana Croatia Opena u Varaždinu na scenu su stupili juniori i juniorke, a daleko najbolji rezultat ostvario je Ivor Ban. U pojedinačnom dijelu natjecanja ušao je među 32 najbolja, dok je u parovima među 16.

Kod stolnotenisača se iz kvalifikacija do glavnog ždrijeba, osim Bana, probio Jakov Jakelić. U 2. kolu od našeg juniora bio je bolji Tajlanđanin Panagitgun sa 4:0. Ban je u 2. kolu svladao Argentinca Bentancor, inače 12. nositelja, sa 4:2 te će za ulazak među 16 najboljih igrati s Mađarem Bothom.


Kod djevojaka među 64 su se kroz kvalifikacije probile Klara Bardač i kadetkinja Hana Arapović, ali su obje kasnije zaustavljene. Bardač je svladana od KIneskinje Li (4:0), dok je Arapović poražena od Engleskinje Payet (4:0). Andrea Pavlović je kao nositeljica bila slobodna u 1. kolu te starta u srijedu, a suparnica će joj biti Tsai Yun-En iz Kineskog Tajpeha.
Ban je uspjeh ostvario i u parovima gdje je s Amerikancem Tiom ušao među 16 najboljih. Kod djevojaka među 16 su Pavlović i Mađarica Harasztovich, Bardač i Sušac te Vukelić i Slovakinja Labosova.
U četvrtak će se u Varaždinu podijeliti prvi kompleti medalja. U 19 sati počinju finalne borbe pojedinačno i u parovima, a sve će se prenositi na SPTV.

Pojedinačno

Juniori, kvalifikacije
Andras (Mađ) - Borovnjak (Hrv) 3:2, Rinderer (Nje) - Borovnjak (Hrv) 3:2, Borovnjak (Hrv) - Hernandez (Čil) 3:0; Albuquerque (Ind) - Kramarić (Hrv) 3:0, Chirita (Rum) - Kramarić (Hrv) 3:1, Wang (Tpe) - Kramarić (Hrv) 3:0; Ly (Kan) - Krstevski (Hrv) 3:1, Krstevski (Hrv) - Ocsai (Mađ) 3:0, Krstevski (Hrv) - Lin (Kin) 0:3; Both (Mađ) - Šantek (Hrv) 3:2, Rizov (Rus) - Šantek (Hrv) 3:0, Šantek (Hrv) - Chhetri (Ind) 1:3; Osiro (Švi) - Kuzmić (Hrv) 3:0, Novel (Slo) - Kuzmić (Hrv) 3:0, Kuzmić (Hrv) - Badea (Rum) 2:3; Martinko (Češ) - Zovko (Hrv) 3:0, Zovko (Hrv) - Huzsvar (Mađ) 0:3, Zovko (Hrv) - Godec (Slo) 3:0; Zamfir (Rum) - Ban (Hrv) 0:3, Ban (Hrv) - Stalzer (Češ) 3:2, Ban (Hrv) - Hussain (Eng) 3:0; Thimon (Šve) - Jakelić (Hrv) 3:1, Jakelić (Hrv) - Movileanu (Rum) 3:1, Jakelić (Hrv) - Gomez (Mek) 3:0; Li Shin-Yu (Tpe) - Petek (Hrv) 3:0, Kubik (Pol) - Petek (Hrv) 3:2, Petek (Hrv) - Fritz (Aut) 0:3

Glavni turnir
2. kolo: Jakelić (Hrv) - Panagitgun (Taj) 0:4 (-8, -6, -7, -9), Ban (Hrv) - Bentancor (Arg) 4:2 (9, 10, -6, 7, -5, 9)

Juniorke, kvalifikacije
Tiefenbrunner (Nje) - Šantek (Hrv) 0:3, Tentser (Rus) - Šantek (Hrv) 3.1, Šantek (Hrv) - Baisya (Ind) 1:3; Labosova (Svk) - Jurčević (Hrv) 3:2, Monfardini (Ita) - Jurčević (Hrv) 3:0, Tominjak (Srb) - Jurčević (Hrv) 3:0; Pavade (Fra) - Bardač (Hrv) 3:0, Bardač (Hrv) - Popescu (Rum) 3:1, Bardač (Hrv) - Gajendran (Ind) 3:2; Sen (Ind) - Arapović (Hrv) 0:3, Bezeg (Srb) - Arapović (Hrv) 3:2, Arapović (Hrv) - Kobetič (Slo) 3:2; Vukelić (Hrv) - Tan (Sin) 2:3, Vukelić (Hrv) - Tsai (Tpe) 0:3, Vukelić (Hrv) - Haagensen (Dan) 3:0; Payet (Eng) - Sušac (Hrv) 3:0, Sušac (Hrv) - Novak (Slo) 1:3, Sušac (Hrv) - Li (Kin) 0:3; Paulin (Slo) - Grgić (Hrv) 3:1, Zuo (Kin) - Grgić (Hrv) 3:0, Fejos (Mađ) - Grgić (Hrv) 3:2; Lutz (Fra) - Brnić (Hrv) 3:0, Opeka (Slo) - Brnić (Hrv) 3:1, Brnić (Hrv) - Baranova (Rus) 3:2; Abraamian (Rus) - Murat (Hrv) 3:0, Dari (Mađ) - Murat (Hrv) 3:0, Baskar (Ind) - Murat (Hrv) 3:0.

Glavni turnir
1. kolo: Payet (Eng) - Arapović (Hrv) 4:0 (7, 10, 6, 7), Li (Kin) - Bardač (Hrv) 4:0 (9, 7, 7, 4)

Parovi
Juniori
1. kolo: Ban/Tio (Hrv/SAD) - Bornia/Vigini (Ita) 3:0 (2, 3, 8), Šantek/Zovko (Hrv) - Siraj/Smith (Eng) 3:2 (-12, 6, 5, -10, 4), Friis/Nettarp (Šve) - Kramarić/Petek (Hrv) 3:0 (9, 7, 5), Borovnjak/Jakelić (Hrv) - Geng/Song (Kin) 1:3 (11, -1, -7, -9), Nemaciuc/Zamfir (Rum) - Krstevski/Kuzmić (Hrv) 1:3 (-7, -1, 9, -9); 2. kolo: Ban/Tio (Hrv/SAD) - Chirita/Oprea (Rum) 3:2 (-9, -2, 3, 10, 4), Šantek/Zovko (Hrv) - Ciprič/Ivanco (Svk) 1:3 (3, -11, -2, -8), Krstevski/Kuzmić (Hrv) - Huang/Lin (Kin) 0:3 (-5, -12, -3)

Juniorke
1. kolo: Grgić/Šantek (Hrv) - Menko/Wong (Mađ/Eng) 0:3 (-7, -8, -10), Arapović/Zaderova (Hrv/Češ) - Prihodko/Vidručenko (Ukr) 3:0 (9, 11, 4), Bardač/Sušac (Hrv) - Divinska/Terezkova (Svk) 3:0 (5, 9, 9), Bezeg/Tominjak (Hrv) - Brnić/Jurčević (Hrv) 3:2 (-6, 2, 4, -3, 9); 2. kolo: Chitale/Ghosh (Ind) - Menger/Murat (Srb/Hrv) 3:1 (6, -1, 7, 12), Michalak/Sawettabut (Pol/Taj) - Arapović/Zaderova (Hrv/Svk) 3:1 (3, -10, 8, 9), Opeka/Paulin (Slo) - Harasztovich/Pavlović (Mađ/Hrv) 0:3 (-5, -10, -11), Bardač/Sušac (Hrv) - Alhodaby/Popescu (Egi/Rum) 3:0 (5, 6, 8), Pitlikova/Stepanova (Češ) - Labosova/Vukelić (Svk/Hrv) 1:3 (-9, -3, 9, -6)