Pavlović zaustavljena u četvrtfinalu, Ban među 32

ITTF

Na ITTF turniru Croatia Open u Varaždinu u srijedu su podijeljene prve medalje i to u juniorskim kategorijama (pojedinačno i parovi).

U juniorskoj kategoriji najbolji je bio Kinez Geng Linyu svladavši u finalu Egipćanina Abdel-Aziza sa 4:0. Brončane medalje osovjili su Kinezi Song Baifu i Song Zhuoheng.
Kod juniorki smo gledali kinesko final, Zuo Yue svladala je Li Yake sa 4:3. Treće mjesto osvojila je Francuskinja Pavade i Kineskinja Kuai Man.
U finalu parova Kinezi Geng Linyu i Song Zhuoheng su s 3:2 pobijedili egipatsko-austrijsku kombinaciju Abdel-Aziza i Kolodziejczyka, dok su kod juniorki pobjednice Kineskinje Li Ruonan i Zuo Yue svladavši s 3:0 Francuskinje Lutz i Pavade.
Od hrvatskih predstavnika najdalje je stigla Andrea Pavlović. Hrvatska juniorska reprezentativka nakon dvije pobjede zaustavljena je u četvrtfinalu i to od Kineskinje Li Yake sa 4:1, koja je na kraju bila srebrna. Kod muških Ivor Ban je poražen među 32 i to od Mađara Botha sa 4:1.
U parovima kod djevojaka sve tri kombinacije su zaustavljene u osmini finala i sve tri s 3:2. Pavlović i Mađarica Harasztovich su svladane od Kineskinja Li Ruonan i Zuo Yue, koje su kasnije i osvojile turnir, i to nakon vodstva od 2:0.
Ban i Amerikanac Tio su ispali u osmini finala od egipatsko-austrijske kombinacije Abdel-Aziz i Kolodziejczyk (3:2), koji su kasnije osvojili srebro.
U petak se natjecanja nastavljaju ekipnim susretima u juniorskoj i kadetskoj konkurenciji.

Pojedinačno
Juniori
3. kolo: Both (Mađ) - Ban (Hrv) 4:1 (-1, 7, 5, 5, 9)

Juniorke
2. kolo: Tsai Yun-En (Tpe) - Pavlović (Hrv) 3:4 (-7, 10, -7, 7, 7, -3, -9); osmina finala: Wegrzyn K. (Pol) - Pavlović (Hrv) 1:4 (-7, -5, -11, 5, -5); četvrtfinale: Li Yake (Kin) - Pavlović (Hrv) 4:0 (9, 8, 8, 7)

Parovi
Juniori
Osmina finala: Abdel-Aziz/Kolodziejczyk (Egi/Aut) - Ban/Tio (Hrv/SAD) 3:2 (6, -9, 4, -7, 1)

Juniorke
Osmina finala: Li Ruonan/Zuo Yue (Kin) - Harasztovich/Pavlović (Mađ/Hrv) 3:2 (-10, -7, 6, 4, 8), Dimitrenko/Hud (Ukr) - Bardač/Sušac (Hrv) 3:2 (8, 7, -9, -10, 6), Kuai Man/Li Yake (Kin) - Labosova/Vukelić (Svk/Hrv) 3:2 (4, -4, 2, -8, 7)