Tan predvodio Starr, slavlje Vodovoda i Libertasa

Starr je u 8. kolu HEP Superlige upisao i osmu pobjedu ove sezone i to u gostima kod Splita (4:1).

No, važniji podatak za Varaždince je debi ove sezone Tan Ruiwua s čime je ispunio prvi uvjet ukoliko želi nastupiti u doigravanju za prvaka. Tan je predvoido Starr u Splitu, dobio prvi meč s Bakačem (3:1), a slavio je i u paru s Ređepom. Inače, Split je do pobjede došao preko Jerkovića, koji je s 3:1 bio bolji od Šanteka, no to je bilo sve od domaćina u susretu s favoriziranim prvakom države.
Važnu pobjedu u 8. kolu ostvario je Vodovod, na domaćeme terenu Osječani su svladali Vodovod s 4:1. Vodeni su poveli na krilima Zovka, koji je s 3:0 svladao Kuzmića, a Pula je izjednačila nakon što je Runjić pobijedio s 3:0 Kneževića. I to je bilo sve od gostujućeg sastava. Banek i Zovko su do kraja susreta ispustili dva seta za treću pobjedu ove sezone.
Zanimljiv i neizvjestan dvoboj igrao se u Dugom Selu gdje je na kraju slavio Libertas Marinkolor (4:1). Domaćin je pružio vrlo dobar otpor favoriziranim Piturima, ali su imali i veliki peh jer se u prvom susretu ozlijedio njihov najbolji igrač L. Martinek. U susretu s Japecom igrač L. Martinek je u petom setu vodio 7:6, no potom je nezgodno pao. Uspio je nastaviti meč, ali pobjedu je odnio Japec (3:2). Domaćin se vraća na krilima M. Martineka. Igrač Dugog Sela je gubio 2:1, ali zadnja dva seta slavio je s 11:7 i 11:5 za 3:2 pobjedu nad Simovićem. I treći susret je bila preslika prva dva meča, iako je N. Juzbašić poveo 2:0. Ban se uspio vratiti i izjednačiti, no iskusniji dubrovački igrač pobijedio je u fiksu petog seta (14:12). U parovima Luku je zamijenio Mislav, ali neizvjesnosti nije nedostajalo. Naime, prva tri seta su završila u fiksu, da bi Japec i Juzbašić četvrti set slavili s 11:0 za konačnih 3:1. Pobjednika je odlučio Simović pobjedivši s 3:0 Murata, koji je zamijenio ozlijeđenog L. Martineka.
Obrtnička škola Brod očekivano je upisala nova dva boda svladavši Mladost Petrinju s 4:0 i bez izgubljenog seta.
Zagreb je susret s Donatom igrao ranije te slavio s 4:1. Jedinu pobjedu za goste ostvario je Mijatović svladavši Zovka s 3:1. Ostale susrete za domaćina osigurali su Fučec i Maglić.