Gaćina i Primorac potvrdili četvrtfinale Lige prvaka

UMMC Andreja Gaćine i Zorana Primorca potvrdio je četvrtfinale Lige prvaka.

U 5. kolu tog najjačeg europskog klupskog natjecanja Rusi su s 3:0 slavili u gostima kod Stelle Sport te kolo prije kraja natjecanja po skupinama osigurali prvo mjesto skupine B. Inače, naš prvi reket nije igrao jer je još u fazi oporavka od ozljede. Za drugo mjesto u skupini vodit će se velika borba s obzirom da preostale tri momčadi, Walter Wels, Stella Sport i Dzialdowo, imaju omjer pobjeda i poraza 2-3.
Iz skupine A u četvrtfinale će Borussia Düsseldorf (4-1) i Pontoise Cergy (4-1). U skupini C još su tri kluba u borbi za dva mjesta i sva tri, Angers, Saarbrücken i Bogoria, imaju isti omjer 3-2. U skupini D Fakel Gazprom je s pet pobjeda osigurao četvrtfinale, dok se za drugo mjesto bore Mühlhausen (2-3), Hennebont (2-3) i Eslovs (1-4).
U Ligi prvakinja već otprije poznato je da su u četvrtfinalu naš Dr. Časl, Berlin, Linz AG, Tarnobrzeg i Mart Hodonin, a nakon 6. kola pridružili su im se Metz, Etival Clairfontaine i Sporting.

Liga prvaka, 5. kolo
Skupina A

Sporting Clube De Portugal - Borussia Düsseldorf 3:2
Quadri ARUNA – Anton KALLBERG 3:2 (16:18, 11:9, 11:3, 5:11, 11:6)
Diogo CARVALHO – Sharath Kamal ACHANTA 0:3 (3:11, 5:11, 8:11)
Bode ABIODUN – Timo BOLL 1:3 (8:11, 6:11, 11:6, 7:11)
Quadri ARUNA – Sharath Kamal ACHANTA 3:0 (11:6, 11:9, 11:9)
Diogo CARVALHO – Anton KALLBERG 3:2 (11:2, 9:11, 12:10, 8:11, 11:8)

AS Pontoise Cergy – TTC Ostrava 2016 3:1
Patrick BAUM - Petr KORBEL 3:1 (11:4, 8:11, 11:6, 11:7)
Can AKKUZU - Tomas TREGLER 3:1 (11:3, 9:11, 11:5, 11:4)
Tristan FLORE - Šimon BELIK 2:3 (8:11, 12:10, 8:11, 11:8, 8:11)
Patrick BAUM - Tomas TREGLER 3:2 (7:11, 11:4, 11:6, 9:11, 11:9)
Poredak: Borussia Düsseldorf 4-1, Pontoise Cergy 4-1, Sporting 2-3, Ostrava 0-5

Skupina B
Stella Sport La Romagne - TTSC UMMC 0:3
Adrian CRISAN - Jonathan GROTH 1:3 (6:11, 8:11, 11:7, 6:11)
CHEN Tianyuan - FANG Bo 2:3 (11:5, 11:7, 1:11, 5:11, 10:12)
Brice OLLIVIER - Alexander ŠIBAJEV 1:3 (11:8, 13:15, 10:12,11:13)

SPG Walter Wels - KS Dekorglass Dzialdowo 3:2
Adam SZUDI - WANG Yang 0:3 (3:11, 7:11, 5:11)
PARK Ganghyeon - WONG Chun Ting 3:1 (11:7, 8:11, 11:9, 11:7)
Deni KOŽUL - Jiri VRABLIK 3:0 (11:6, 11:5, 11:9)
Adam SZUDI - WONG Chun Ting 2:3 (6:11, 12:10, 11:8, 8:11, 10:12)
PARK Ganghyeon - WANG Yang 3:2 (9:11, 11:9, 7:11, 11:6, 11:9)
Poredak: UMMC 4-1, Walter Wels 2-3, Stella Sport La Romagne 2-3, Dekorglass Dzialdowo 2-3

Skupina C
K.S. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Roskilde Bordtennis BTK61 1:3
Panagiotis GIONIS - Michael MAZE 2:3 (11:8, 10:12, 11:8, 8:11, 3:11)
Pavel SIRUCEK - ZHAI Yujia 1:3 (8:11, 11:9, 9:11, 7:11)
Marek BADOWSKI - Tamas LAKATOS 3:2 (11:8, 8:11, 11:9, 4:11, 11:8)
Panagiotis GIONIS - ZHAI Yujia 1:3 (11:7, 7:11, 8:11, 6:11)

Vaillante Sports Angers TT - FC Saarbrücken Tischtennis 3:1
Jon PERSSON - Darko JORGIĆ 3:0 (11:6, 11:9, 11:1)
Andrea LANDRIEU - Patrick FRANZISKA 3:2 (8:11, 12:10, 5:11, 12:10)
Jens LUNDQVIST - LIAO Cheng-Ting 2:3 (11:8, 9:11, 9:11, 11:6, 9:11)
Jon PERSSON - Patrick FRANZISKA 2:3 (10:12, 11:7, 10:12, 11:9, 6:11)
Andrea LANDRIEU - Darko JORGIĆ 3:0 (11:7, 11:9, 11:9)
Poredak: Vaillante Sports Angers 3-2, Saarbrücken 3-2, Dartom Bogoria 3-2, Roskilde 1-4

Skupina D
Post SV Mühlhausen - TTC Fakel Gazprom 0:3
Daniel HABESOHN - Dimitrij OVTCHAROV 2:3 (11:9, 7:11, 13:11, 2:11, 7:11)
Ovidiu IONESCU - Marcos FREITAS 2:3 (11:9, 5:11, 3:11, 11:7, 9:11)
Lubomir JANCARIK - Vladimir SAMSONOV 2:3 (13:11, 5:11, 11:8, 11:13, 1:11)

GV Hennebont - Eslovs Ai Bordtennis 3:0
FAN Sheng Peng - Ioannis SGOUROPOULOS 3:1 (13:11, 11:13, 11:8, 14:12)
Cedric NUYTINCK - Truls MOREGARDH 3:1 (11:7, 11:6, 8:11, 11:3)
Georgios STAMATOUROS - Zhang FUZHOU 3:1 (11:6, 11:8, 5:11, 11:4)
Poredak: Fakel Gazprom 5-0, Post SV Mühlhausen 2-3, Hennebont 2-3, Eslovs 2-4

Liga prvakinja, 6. kolo
Skupina A
Metz TT - SH-ITB Budaörsi 2i Sport Club 3:0
DING Yaping - Maria FAZEKAS 3:1 (12:10, 11:13, 11:9, 11:6)
Adina DIACONU - Szandra PERGEL 3:1 (5:11, 11:4, 11:3, 11:7)
Carole GRUNDISCH - Mercedesz NAGYVARADI 3:0 (11:6, 11:9, 11:6)
Poredak: Dr. Časl 4-0, Metz 2-2, Budaörsi 0-4

Skupina B
Etival Clairefontaine ASRTT - UCAM Cartagena TM 3:2
SHAO Jieni - Viktoria LEBEDEVA 3:0 (11:6, 11:9, 11:9)
Hana MATELOVA - Maria XIAO 0:3 (2:11, 6:11, 5:11)
Maria DOLGIKH - Silvija ERDELYI DE SOUZA 2:3 (11:9, 8:11, 11:1, 10:12, 9:11)
SHAO Jieni - Maria XIAO 3:0 (11:9, 13:11, 11:8)
Hana MATELOVA - Viktoria LEBEDEVA 3:0 (14:12, 11:4, 11:5)
Poredak: Berlin 4-0, Etival Clairefontaine 2-2, Cartagena 0-4

Skupina C
TT Saint Quentinois - Sporting Clube de Portugal 2:3
ZHANG Mo - LI Fen 3:1 (10:12, 11:6, 14:12, 11:7)
Polina MIKHAILOVA - Daniela MONTEIRO DODEAN 0:3 (4:11, 10:12, 3:11)
Aurore LE MANSEC - Zhenqi BARTHEL APOLONIA 2:3 (11:4, 11:9, 13:15, 5:11, 9:11)
ZHANG Mo - Daniela MONTEIRO DODEAN 3:1 (11:8, 4:11, 11:9, 11:5)
Polina MIKHAILOVA - LI Fen 0:3 (2:11, 9:11, 4:11)
Poredak: Linz AG 3-1, Sporting 2-2, Saint Quentinois 1-3

Skupina D
SKST Mart Hodonin-Stavoimpex - LZ Linz Froschberg 3:1
Natalia PARTYKA - Ines DIENDORFER 3:0 (11:4, 11:5, 11:7)
Iveta VACENOVSKA - WU Yue 2:3 (11:9, 12:14, 11:8, 7:11, 8:11)
Marketa SEVCIKOVA - Selina LEITNER 3:0 (11:2, 11:1, 11:2)
Natalia PARTYKA - WU Yue 3:1 (4:11, 11:4, 12:10, 12:10)
Poredak: Tarnobrzeg 3-1, Mart Hodonin 3-1, Linz Froschberg 0-4