Pobjede Starra i Zagreba, Split slavio nad Donatom

Derbi 12. kola HEP Superlige igrao se u Varaždinu gdje je Starr slavio nad Dugim Selom s 4:1.

Jedinu pobjedu za goste ostvario je Ban svladavši Šanteka u fiksu petog seta (6, -9, 6, -8, 10). Postojala je šansa da će se meč možda zakomplicirati u parovima, L. Martinek i Ban su imali 2:1 protiv Ređepa i Amiri Nia, ali varaždinski dvojac je sljedeća dva seta dobio s 11:2 i 11:7. Varaždinci su još jedina momčad koja je neokrznuta u ovoj sezoni.
Važan meč za doigravanje igrao se u Zagrebu gdje je istoimeni domaćin po drugi put ove sezone svladao Pulu (4:1). Doduše, ovog puta gosti su bili oslabljeni neigranjem ozlijeđenog Marakovića. S ovom pobjedom Zagreb je ostvario veliku prednost u odnosu na Pulu što se tiče konačnog poretka uoči doigravanja. Poveli su gosti nakon što je Runjić s 3:1 svladao Fučeca. No, manje-više to je bio sve od pulskog sastava. Krstevski je kod 3:1 za domaćina vodio 2:0 u setovima, no Zovko se uspio provući (-6, -9, 6, 2, 7) i potvrdio ukupnu pobjedu.
Istodobno, podjednako važan meč igrao se pri dnu tablice gdje je Split ostvario važnu pobjedu u borbi za ostanak u superligaškom društvu, na domaćem terenu svladan je Donat s 4:3. Splićani su tako u nastavku sezone ostvarili dvije pobjede iz tri susreta te se bodovno izjednačili s Vodovodom i Donatom. U međusobnim omjerima Splićani trenutno stoje najlošije, ali ostaje im još susret s Osječanima. U sljedećem kolu Vodovod ugošćuje Donat, a kolo iza toga Vodovod gostuje u Splitu, kojeg je u prvom susretu svladao s 4:2. Što se tiče susreta 12. kola poveo je Split, Zadrani su preokrenuli, a nakon parova na semaforu je stajalo 2:2. Donat je opet u vodstvu na krilima Zubčića, koji je s 3:0 bio bolji od Jerkovića, no ispostavilo se da je to bilo sve od gostujućeg sastava. Prvo je Mustapić s 3:0 pobijedio Mijatovića, a potom je Bakač s 3:0 svladao I. Zeljka. Inače, trener Duplančić je posebno istaknuo izvedbu Bakača jer je potonji susret igrao ozlijeđen, a prometnuo se u junaka.
Obrtnička škola Brod upisala je drugu pobjedu u nastavku sezone, ukupno šestu, a ovog puta Brođani su bili bolji od Vodovoda s 4:2. Poveli su Osječani, no potom je domaćin na krilima Jalžabetića i Arbanasa okrenuo rezultat u svoju korist. U parovima su D. Zeljko i Arbanas imali 2:0 protiv Zovka i Baneka, no osječki dvojac se uspio izvući (8, 8, -3, -5, -10) i izjednačiti (2:2). Tu je bio kraj nadanjima za goste s obzirom da je D. Zeljko svladao Baneka s 3:1, a potom je Arbanas nadigrao Zovka s 3:1.
Libertas Marinkolor je imao najlakši zadatak u ovom kolu s obzirom da su gostovali kod posljednjeplairane Mladosti iz Petrinje (4:0).