Malinska bolja od TIS-a, Starr se oprostio

STK MALINSKA-DUBAŠNICA

Ovo kolo kod djevojaka je nepotpuno jer je derbi prvenstva između Aquaestila i Dr. Časla odgođen za 14. ožujka.

Nakon tog susreta znat će se tko će u doigravanje s jedinice, a u prvom susretu Dugorešanke su slavile s 4:2.
Varaždin je preuzeo treću poziciju, a TIS je porazom od Malinske (4:3) pao na četvrto mjesto. Ujedno to je bio najzanimljiviji susret 16. kola HEP Superlige, koji se igrao se u ranijem terminu proteklog tjedna. Malinska je nastavku sezone tražila skalp nad boljim rangiranim klubovima, a to se dogodilo u dva kola prije kraja regularnog dijela. Na ovaranju susreta Zajec je gubila 2:0 od Jazbec, ali je uspjela okrenuti meč (-9, -9, 6, 6, 10). Potom su slijedile dvije pobjede gostujućih igračica, Cakol je s 3:1 svladala Šantek, a potom je i Arapović bila bolja od Magličić (3:1). Domaća ekipa izjednačila je u parovima, Zajec i Šantek su s 3:2 (-8, 8, 8, -5, 9) pobijedile Cakol i Arapović. TIS je opet poveo i to nakon što je Cakol s 3:1 svladala Zajec. No, tu je bio kraj gostujućim nadanjima s obzirom da je Magličić s 3:1 pobijedila Skočilović, ušla umjesto Jazbec, a za kraj Šantek je s 3:1 svladala Arapović.
Mladost Petrinja je očekivano slavila u gostima kod Starra s 4:0. Ovim porazom mlada varaždinska ekipa oprostila se od HEP Superlige. Očekivani rasplet za Starr, ali trebalo je to i matematički potvrditi. Bjelovar je očekivano poražen od zagrebačke Mladosti s 4:0 uz tek jedan osvojeni set. Pula je u na domaćem terenu svladana od Varaždina s 4:1. Gošće su imale lagan posao s obirom da je domaća ekipa nastupila s mladim snagama i Janković, koja je zaslužna za jedinu pobjedu.