Sgouropoulos i Diaconu europski prvaci do 21 godine

ETTU

Grk Ioannis Sgouropoulos i Rumunjka Adina Diaconu novi su europski prvaci do 21 godine.

Sgouropoulos je u finalu s 4:2 pobijedio Nijemca Gerrita Engemanna, dok su treće mjesto osvojili Rus Vladimir Sidorenko i Rumunj Rares Sipos.
Kod djevojaka Diaconu je u finalu s 4:0 nadigrala Ruskinju Mariu Malaninu, a brončane medalje osvojile su Rumunjka Tania Plaian i Bjeloruskinja Nadežda Bogdanova.
U konkurenciji parova titula je otišla u ruke Slovenaca Darka Jorgiča i Petera Hribara, u finalu su s 3:1 pobijedili Slovake Tibora Spanika i Adama Brata. Brončani su Rusi Denis Ivonin i Vladimir Sidorenko te Talijani Antonino Amato i Daniele Pinto. Kod djevojaka prvakinje su austrijsko-engleska kombinacija Karoline Mischek i Ho Tin Tin nakon što su u finalu s 3:0 pobijedile Poljakinje Annu i Katarzynu Wegrzyn. Inače, njih dvije su u osmini finala zaustavile naše Klaru Cakol i Martu Vukelić (3:0). Treće mjesto osvojile su Španjolka Zhang Xuan i Francuskinja Audrey Zarif te Belgijke Lisa Lung i Margo DeGraef.