Starr slavio u Dubrovniku i korak je do obrane naslova

STK LIBERTAS MARINKOLOR

Stolnotenisači Starra poveli su u finalu prvenstva Hrvatske. Na vrućem gostovanju u Dubrovniku Varaždinci su pred punom dvoranom u Gospinom polju slavili nad Libertas Marinkolorom s 4:2.

Velika pobjeda za Starr, korak su do obrane naslova prvaka države, a finalna serija sad seli u Varaždin.
No, treba reći da je to bio dosta neizvjestan susret bez obzira što Pituri nisu mogli računati na ozlijeđenog Juzbašića te su Varaždinci u startu bili u prednosti dvije pobjede. No, nakon što je Juzbašić predao svoj susret uslijedio je niz domaće momčadi, Simović je s 3:0 svladao Ređepa, a istim rezultatom je i Japec nadigrao gostujućeg najjačeg igrača Tan Ruiwua. Slijedili su parovi, Simović i Japec su poveli 1:0, no ne zadugo jer su Ređep i Tan Ruiwu osvojili sljedeća dva seta. Odluka je pala u petom setu, a varaždinski dvojac ga je osvojio s 11:7. Kod vodstva od 3:2 za Starr Amiri Nia je poveo 2:0 protiv Japeca. Igrač domaćih se uspio vratiti, izjednačio na 2:2, ali Iranac u redovima Varaždinaca je peti set slavio s 11:9 za važnu pobjedu svoje momčadi.
Drugi susret igrat će se u Varaždinu u srijedu, 10. travnja, u Areni Varaždin od 17 sati.

LIBERTAS MARINKOLOR - STARR 2:4
Juzbašić - Amiri Nia 0:3 (bb)
Simović - Ređep 3:0 (7, 5, 7)
Japec - Tan Ruiwu 3:0 (7, 9, 8)
Simović/Japec - Ređep/Tan Ruiwu 2:3 (8, -8, -6, 8, -7)
Juzbašić - Ređep 0:3 (bb)
Japec - Amiri Nia 2:3 (-7, -9, 4, 7, -9)