Hrvati korak do iznenađenja na Europskim igrama

ITTF

Naša muška reprezentacija zaustavljena je u četvrtfinalu Europskih igara od Švedske s 3:2, reprezentacije koja je drugi nositelj ovih Igara i brončana s posljednjeg Svjetskog prvenstva.

Odlično smo otvorili, Gaćina i Kojić su u parovima svladali Karlssona i Perssona s 3:1. Potom je Pucar nastavio u istom ritmu i viceprvaka svijeta Falcka prvi set ostavio na četiri poena. No, Šveđanin je okrenuo meč u svoju korist i poveo 2:1, da bi na kraju odluka pala u petom setu. Falck je poveo 4:1, Pucar je okrenuo na 5:4 i držao je vodstvo sve do 8:7, ali na tome je i ostalo s obzirom da je Falck slavio s 11:8.
Kojić je poražen od Perssona s 3:1, iako se lako moglo zakomplicirati. Šveđanin je poveo 2:0 u setovima, Kojiću je pripao treći set, a u četvrtom je vodio 9:7. No, Persson je nanizao četiri poena i doveo svoju ekipu u vodstvo 2:1.
Slijedio je meč Pucar - Karlsson, repriza meča iz svibnja ove godine kada je Šveđanin bo bolji i prošao u finale Zagreb Opena. Hrvatski reprezentativac s njim dosad nije imao dobar omjer, no u Minsku vrijede neka druga pravila. Prvi set pripao je Šveđaninu, ali to je bilo sve što je dobio. U četvrtom setu Pucar je imao četiri meč lopte, Karlsson dvije set lopte, ali na kraju je Pucar iskoristio petu meč loptu i slavio sa 16:14.
Odlučujući susret Gaćina je poveo protiv Falcka, no ne zadugo jer je Šveđanin izjednačio pobjedivši u drugom setu s 11:3. U trećem setu Andrej je poveo 7:5, da bi Falck nanizao pet poena. Potom je naš stolnotenisač spasio tri set lopte, ali više od toga nije išlo (10:12). U četvrtom setu neizvjesnost je trajala do 6:6, da bi potom odlični Falck nanizao pet poena i gurnuo Švedsku u polufinale.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 2:3
Gaćina/Kojić - Karlsson/Persson 3:1 (12, 7, -8, 9)
Pucar - Falck 2:3 (4, -7, -4, 8, -8)
Kojić - Persson 1:3 (-8, -9, 9, -9)
Pucar - Karlsson 3:1 (-5, 9, 1, 14)
Gaćina - Falck 1:3 (9, -3, -10, -6)

Ostali rezultati četvrtfinala: Njemačka - Rumunjska 3:0, Portugal - velika Britanija 3:1, Austrija - Danska 1:3.
Žene, četvrtfinale: Njemačka - Nizozemska 3:1, Poljska - Austrija 3:1, Mađarska - Ukrajina 3:0, Švedska - Rumunjska 1:3