Starr teško kroz Osijek, Dr. Časl slavio u derbiju

Najzanimljiviji meč 2. kola HEP Superlige stolnotenisača igrao se u Osijeku gdje su domaćini umalo iznenadili prvaka iz Varaždina (2:3).

Početak je bio obećavajući za Starr, Amiri Nia je s 3:1 svladao Zovka, a Ređep je s 3:2 pobijedio Arbanasa. No, uslijedio je povratak Vodovoda, Banek je s 3:0 nadigrao Kraljića, a Zovko je s 3:2 bio bolji od Ređepa. U odlučujućem susretu Arbanas je imao 2:0 protiv Iranca u redovima Starra, ali nažalost po Osječane na tome je i ostalo. Sljedeća tri seta Amiri Nia je slavio s 11:9, 11:5 i 11:6 te svojoj momčadi osigurao dva boda uoči važnog susreta u sljedećem kolu kada u derbiju dočekuju Libertas Marinkolor. Pituri su prije derbija ugostili Dugo Selo i upisali uvjerljivu pobjedu (3:0), a pritom su ispustili set u cijelom meču.
Do prve pobjede u ovosezonskoj HEP Superligi stigla je Pula i to na gostovanju kod Srdoča (3:0). Neizvjesnost je trajala prva dva meča, Krstevski je s Jakelićem gubio 2:1, da bi slavio u petom setu. Identičan meč imao je i Runjić koji je slavio u pet setova sa Samcem. Pobjedu je potvrdio Maraković koji je s 3:0 nadigrao Cuculića.
Split je ostvario prvu pobjedu ove sezone i to u gostima kod Slavonskog Broda (3:0). Splićani su do pobjede stigli u ekspresnom roku s obzirom da nisu ispustili niti set. Zagreb i Požega su svoj susret odigrali ranije, a domaća momčad je slavila s 3:1. Ban je ostvario dvije pobjede, Maglić je dodao jednu, dok je kod gostiju pobjedu ubilježio Mihaljević.
U derbiju 2. kola HEP Superlige stolnotenisačica i reprizi lanjskog finala Dr. Časl je slavio nad Varaždinom s 3:1. Na otvaranju susreta Petek je poražena u pet setova od Tubikanec, a prvakinje su povisile nakon što je Ni Xia Lian s 3:0 svladala Franović. Varaždinke su smanjile preko Malobabić koja je s 3:2 pobijedila Đurak, no sve je bilo gotovo nakon što je iskusna Luksemburžanka s 3:1 svladala Petek. Varaždinke nakon Dr. Časla u sljedećem kolu čeka okršaj s Aquaestilom.
Prva dva boda osvojila je i Malinska Dubašnica i to na gostovanju u Bjelovaru (3:0). Domaća ekipa nije imala previše šansi protiv Magličić, Jazbec i Šantek te je sve riješeno u ekspresnom roku. Niame, gošće su slavile bez izgubljenog seta. Slično je bilo i u Dugoj Resi gdje je Aquaestil s 3:0 nadigrao Hodošan. Pavlović, Han Vukelja i Vukelić su ispustile set u cijelom susretu za drugu pobjedu ove sezone. Dugorešanke u sljedeća dva kola čekaju dva teška meča, u 3. kolu dočekuju Varaždin, a potom gostuju kod Dr. Časla.
Poput njihovih muških kolega i ženski sastav Pule ostvario je prvu pobjedu ove sezone i to protiv Mladosti (3:1). Inače, susret je odigran ranije. U prva dva meča sve je išlo glatko za domaću ekipu, Tofant je s 3:1 svladala Marn, a Arapović s 3:0 Ilić. Zagrepčanke su smanjile preko Tomić koja je slavila s 3:2 nad Zajec i to nakon što je gubila 2:0. No, konačnu pobjedu i dva boda potvrdila je Tofant svladavši s 3:1 Ilić. TIS je nova dva boda upisao na domaćem terenu, a Zagrepčanke su s 3:0 bile bolje od Vrsara. Cakol je na otvaranju s 3:0 svladala Bardač, a potom je Švarc s 3:1 bila bolja od Riože. Gošće su imale lijepu priliku smanjiti razliku, Jurčević je vodila 2:0 protiv Lončarević, ali zagrebačka igračica sljedeća tri seta slavila je s 11:7, 11:3 i 11:7 za potvrdu ukupne pobjede TIS-a.