Treći poraz zaredom 2:3

tan_ruiwu_caslEkipa Dr. Časla je u njemačkom Saarbruckenu od istoimenog domaćina poražena 2:3. To je treći uzastopni poraz Zagrepčana 2:3, što dokazuje teoriju da bi s Ryu Seung Minom vrlo vjerojatno izborili plasman u četvrtzavršnicu Lige prvaka. Oba boda za prvake Hrvatske osvojio je sjajni Tan Ruiwu. koji je pobijedio Joao Monterira i Bastiana Stegera 3:1 u setovima. Zeng Jia je s istim protivnicima zabilježio poraze, 2:3 od Stegera i 1:3 u petom, odlučujućem susretu od Monteira. Na "trojci" Slovenac Bojan Tokič se vrlo lagano obračunao s Tomislavom Kolarekom. Kolarek je u tri seta osvojio samo dvanaest poena. Ovim porazom Dr. Časl je zauzeo posljednje, četvrto mjesto u skupini, ali smo dojma da bi u kompletnom sastavu bio itekako konkurentan za prolazak u četvrtzavršnicu Lige prvaka.

U ostalim skupinama bilo je nekoliko iznenađenja, a najveće je da branitelj naslova, njemačka Borussia Dusseldorf nije uspjela izboriti plasman u čevtrvtzavršnicu Lige prvaka, već će se zadovoljiti utješnom nagradom, plasmanom u ETTU Cup. Naime, sve trećeplasirane ekipe po skupinama nastavljaju natjecanje u ETTU Cupu. U četvrtzavršnicu Lige prvaka plasirali su se francuski klubovi Chartres, Pontoise i Levallois, ruski klubovi UMMC (Zoran Primorac) i Orenburg, poljska Bogoria, austrijski Niederostereich te, što je ogromno iznenađenje,  samo jedna njemačka ekipa, ekipa Saarbruckena.