Ivana Tubikanec dvostruka pobjednica

tubi_1309102Na 2. turniru Trofeja Reno Vinek nastupilo je 334 natjecatelja iz 64 hrvatska kluba. Igralo se na dvanaest stolova u Dvorani 3 Doma Sportova u osam konkurencija. Najuspješnija natjecateljica je bila Ivana Tubikanec iz zagrebačkog Dr.Časla, koja je slavila u dvije konkurencije. U subotu je prvo mjesto osvojila u konkurenciji juniorki, dok je isti uspjeh ponovila dan kasnije u konkurenciji seniorki. U oba finalna susreta bila je bolja od "vječite rivalke" Mateje Jeger, članice zagrebačkog HASTK Mladost Iskona.

U konkurenciji seniorki treće mjesto su podijelile Sunčica Vugrinec (Tis) i Petra Petek (Varaždin), dok su u konkurenciji juniorki treće mjesto podijelile Magdalena Basić (Mladost Iskon) i Paula Markati (Dr.Časl).

U konkurenciji seniora slavio je Tomislav Zubčić, koji je u finalnom obračunu nadvisio Franu Tomislava Kojića 3:1 u setovima. Treće mjesto su podijelili članovi Dr.Časla Luka Fučec i Tomsilav Kolarek. Fučec je kreirao i najveća iznenađenja na turniru izbacivši redom Bornu Kovača (1/8 F)  i Ivana Juzbašića (1/4 F) u pet setova. Fučec je slavio i u konkurenciji juniora nadvisivši u finalu Franju Josipa Marelju (Trans Agram) 3:0 u setovima. Treće mjesto su podijelili Tomislav Pucar (GSTK Zagreb) i Nikola Horvat iz varaždinskog Igea Željezničara.

U konkurenciji kadeta je očekivano slavio Josip Mustapić iz Splita, koji je u finalu bio bolji od Mateja Murata (Brckovljani). Treće mjesto su podijelili Velikogoričan Martin Petrović i član MSTC Čakovca Karlo Jambor.

U konkurenciji kadetkinja slavila je pomalo neočekivano, ali zasluženo, Ana Pia Načinović iz ŽSTK Pule, koja je u finalu bila bolja od Petre Petrinšak (Šenkovec) 3:1 u setovima. U poluzavršnici Načinović je bila bolja od Varaždinke Dine Ratajec 3:2 u setovima, dok je Petrinšak bila bolje od članice zadarske Jadere, Mateje Omble.

U najmlađoj konkurenciji, konkurenciji mlađih kadeta, slavio je Luka Martinek iz Brckovljana ispred Marka Vidačeka iz varaždinskog Igea Željezničara. Martinek je u završnom susretu slavio 3:2 u setovima. Treće mjesto su podijelili Mario Banek iz osječkog Vodovoda i Vidačekov klupski kolega Benjamin Podkrajac. U konkurenciji mlađih kadetkinja slavila je Vinkovčanka Vlatka Vrdoljak, koja je uvjerljivo u finalu nadvisila Andreju Pavlović (Sveti Jakov) 3:0 u setovima. Treće mjesto su podijelile Klara Bradač (Mladost Iskon) i Ana Murat iz Brckovljana.