Dalenergosetproekt očekivano slavio u Zagrebu

vika_pavlovichU prvom susretu četvrtzavršnice ETTU Cupa favorizirana ekipa Dalenergosetproekta iz ruskog Vladivostoka očekivano je slavila u Zagrebu protiv HASTK Mladost Iskona rezultatom 3:0. Ruska ekipa je nastupila s tri igračice među prvih 70 na aktualnoj svjetskoj ranglisti, tako da njihova pobjeda nije nikakvo iznenađenje.

Meč je otvoren susretom Yoshide Mitsuki i Ukrajinke Margaryte Pesotske, koja se trenutno nalazi na 65. mjestu svjetske rangliste. Pesotska je prva dva seta dominirala, dok je Yoshida tek u trećem setu pružila ozbiljniji otpor, ali set usprkos set lopti nije uspjela osvojiti. U drugom susretu 28. igračica sa svjetske rangliste Viktoria Pavlovich je pobijedila Tamaru Boroš 3:0 u setovima. Boroš je u prvom setu povela 9:4, ali je nakon toga nekoliko poena požurila, te je Pavlovich u "fiksu" dobila taj set. Nakon toga susret je bio "jednosmjerna ulica", te je Bjeloruskinja u redovima ruskog prvaka dovela svoju ekipu u vodstvo od 2:0. U trećem susretu Anna Tikhomirova je pokazala da nije slučajno na 69. mjestu svjetske ljestvice, te je sa sigurnih 3:0 bila bolja od Mirele Đurak.

Mladostašicama predstoji uzvratni susret koji se igra 24.02. u Moskvi.