Zubčić, Boroš i Molnar uspješno kroz kvalifikacije

zubcicU Budimpešti je jučer započeo prvi ovogodišnji turnir iz ITTF World Tour serije. Od ove sezone stolnoteniski Tour ima glavnog sponzora, GAC grupu, koja sponzorira turnire s 2,5 milijuna dolara. Već prvi ovogodšnji turnir je privukao ponajbolje svjetske igrače, tako da u muškoj konkurenciji na turniru nastupaju prva tri igrača sa svjetske rangliste (Ma Long, Zang Jike i Wang Hao), dok kod žena nastupaju prve četiri igračice sa aktualne svjetske rangliste predvođene sa Ding Ning.

Na ovom natjecanju nastupa i poveća hrvatska ekspedicija. Osim Tan Ruiwua svi naši igrači su igrali kvalifikacije, a žrvanj kvalifikacija kod muškaraca je jedini prošao Tomislav Zubčić, koji posljednjih nekoliko mjeseci igra u sjajnoj formi. U glavni turnir kod žena su se plasirale Tamara Boroš i Cornelia Molnar, dok su vrlo blizu prolaska u glavni turnir bili Tomislav Kolarek i Mateja Jeger. No krenimo redom.

Zubčić je vrlo uvjerljivo prošao skupinu pobjedama nad Mađarom Danielom Schafferom 4:0 i Čehom Jiri Vrablikom 4:1. U dodatnim kvalifikacijma Zubčić je bio dominantan u susretu sa Slovakom Lubomirom Pistejem, te je pobjedom od 4:1 osigurao plasman u glavni turnir.

Tamara Boroš je zabilježila dvije vrlo uvjerljive pobjede 4:0 u setovima. U prvom kolu bila je bolja od Engleskinje Hanne Hicks, dok je u drugom kolu lagano nadvisila Aleksandru Radonjić iz Srbije.

Cornelia Molnar je lagano nadvisila Engleskinju Emily Bates, dok je u susretu za prolazak skupine u triler završnici bila bolja od Turkinje Ali Meral Ildiz 4:3.

U triler završnici (11:13 u sedmom odlučujućem setu) glavni turnir je propustila izboriti Mateja Jeger, koja je u susretu koji je odlučivao o putniku u glavni turnir izgubila od Poljakinje Magdalene Sczczerkowske.

Kod muškaraca skupinu je prošao Tomislav Kolarek, ali je u doigravanju izgubio od Turčina s kineskom putovnicom Li Ahmeta 1:4 u setovima.

Vrlo dobre igre pružio je mladi, šesnaestgodišnji Tomislav Pucar, koji je u dva vrlo izjednačena  susreta izgubio od Petera Muska (3:4) iz Mađarske i Srbina Marka Jevtovića (2:4).

U turniru do 21 godine glavni turnir su izborile Ivana Tubikanec, Mateja Jeger i Petra Petek, dok Filip Čipin u trenutcima kada pišemo ovaj tekst igra dodatne kvalifikacije za ulazak u glavni turnir.

Rezultati :

GRUP    MANHANI Humberto BRA     -    SIMOVIC Miho  CRO     4:2    5-11, 11-7, 8-11, 11-6,12-10,11-5, -
GRUP    WOSIK Torben GER     -    SIMOVIC Miho  CRO     4:0    12-10, 11-9, 11-6, 11-9,-,-, -
GRUP    SEO Jung Hwa KOR     -    CIPIN Filip  CRO     4:3    8-11, 5-11, 11-6, 7-11,11-5,11-7, 11-7
GRUP    KOSOWSKI Jakub POL     -    CIPIN Filip  CRO     4:1    11-5, 12-10, 11-9, 7-11,11-7,-, -
GRUP    LAKATOS Tamas HUN     -    FUCEC Luka  CRO     4:2    13-11, 11-9, 11-9, 6-11,6-11,11-8, -
GRUP    VANG Bora TUR         -    FUCEC Luka  CRO     4:2    5-11, 8-11, 11-5, 11-5,11-6,11-9, -
GRUP    KOJIC Frane CRO     -    MCBEATH David  ENG     2:4    11-6, 6-11, 4-11, 11-13,11-6,9-11, -
GRUP    GAUZY Simon FRA     -    KOJIC Frane CRO     4:3    8-11, 11-8, 12-10, 9-11,4-11,11-8, 11-8
GRUP    ZOMBORI David HUN     -    ZELJKO Filip  CRO     4:1    11-9, 11-9, 11-9, 8-11,11-8,-, -
GRUP    HIELSCHER Lars GER     -    ZELJKO Filip CRO     4:0    11-4, 11-9, 11-2, 11-4,-,-, -
GRUP    MUSKO Peter HUN     -    PUCAR Tomislav  CRO     4:3    11-8, 9-11, 11-6, 10-12,8-11,11-4, 11-2
GRUP    JEVTOVIC Marko SRB     -    PUCAR Tomislav CRO     4:2    11-4, 11-7, 10-12, 11-6,6-11,11-6, -
GRUP    TOSIC Roko CRO         -    AFANASENKA Siarhei      4:0    11-7, 11-6, 11-7, 11-5,-,-, -
GRUP    TOSIC Roko CRO         -    ANTHONY Amalraj  IND     2:4    11-5, 6-11, 9-11, 11-6,6-11,9-11, -
GRUP    ZUBCIC Tomislav CRO     -    SCHAFFER Daniel  HUN     4:0    12-10, 11-8, 11-5, 11-8,-,-, -
GRUP    VRABLIK Jiri CZE     -    ZUBCIC Tomislav CRO     1:4    9-11, 11-8, 6-11, 11-13,6-11,-, -
GRUP    KOLAREK Tomislav CRO     -    LI Kewei  MLT         4:3    11-7, 6-11, 5-11, 5-11,11-7,11-9, 11-7
GRUP    KOLAREK Tomislav CRO     -    OBESLO Michal  CZE     4:3    8-11, 11-5, 2-11, 12-10,10-12,11-7, 11-5
GRUP    VASYLIEVA Ievgeniia UKR -    PETEK Petra  CRO     1:4    6-11, 11-6, 11-13, 13-15,9-11,-, -
GRUP    ODOROVA Eva SVK     -    PETEK Petra  CRO     4:1    11-8, 10-12, 11-3, 11-6,11-8,-, -
GRUP    BOROS Tamara CRO     -    HICKS Hannah  ENG     4:0    11-6, 11-0, 11-6, 11-1,-,-, -
GRUP    BOROS Tamara CRO     -    RADONJIC Aleksandra      4:0    11-7, 12-10, 11-4, 11-1,-,-, -
GRUP    MOLNAR Cornelia CRO     -    BATES Emily  ENG     4:0    11-4, 11-5, 11-2, 11-6,-,-, -
GRUP    MOLNAR Cornelia CRO     -    ALI Meral Ildiz  TUR     4:3    11-9, 12-10, 6-11, 8-11,10-12,11-9, 11-9
GRUP    TUBIKANEC Ivana CRO     -    FUDERER Dalma HUN     4:0    11-4, 11-9, 12-10, 11-5,-,-, -
GRUP    CREEMERS Linda NED     -    TUBIKANEC Ivana  CRO     4:0    11-9, 4-11, 11-9, 11-3,11-0,-, -
GRUP    JEGER Mateja CRO     -    TAKACS Lili  HUN     4:1    11-7, 9-11, 11-8, 11-8,11-9,-, -
GRUP    SZCZERKOWSKA Magdalena  -    JEGER Mateja  CRO     4:3    11-6, 9-11, 11-8, 11-3,2-11,4-11, 13-11
GRUP    PENKAVOVA Katerina CZE     -    MARKATI Paula  CRO     4:0    11-7, 12-10, 11-2, 11-1,-,-, -
GRUP    TIMINA Yana NED     -    MARKATI Paula  CRO     4:0    11-3, 11-3, 11-6, 11-2,-,-, -
GRUP    MARKATI Paula CRO     -    BRAUN Eva  HUN         4:0    7-11, 4-11, 2-11, 4-11,-,-, -
PLAY    ZUBCIC Tomislav CRO     -    PISTEJ Lubomir SVK    4:1    11-7,11-4,8-11,11-8,11-6
PLAY    KOLAREK Tomislav CRO     -    LI Ahmet TUR        1:4    3-11,5-11,4-11,11-3,3-11
U-21    HEIMBERGER Martin AUT     -    ZELJKO Filip  CRO     3:0    11-3, 11-9, 11-8, -,-,-, -
U-21     SODERLUND Hampus SWE     -    ZELJKO Filip  CRO     3:0    12-10, 17-15, 12-10, -,-,-, -
U-21    KARAS David SVK     -    PUCAR Tomislav  CRO     2:3    11-6, 6-11, 14-12, 4-11,9-11,-, -
U-21    LE BRETON Thomas FRA     -    PUCAR Tomislav  CRO     3:0    13-11, 11-8, 11-9, -,-,-, -
U-21    KOJIC Frane CRO     -    ECSEKI Nandor  HUN     3:0    11-7, 11-6, 11-9, -,-,-, -
U-21    KOJIC Frane CRO     -    NOVOTA Samuel  SVK     0:3    7-11, 5-11, 3-11, -,-,-, -
U-21    FUCEC Luka CRO         -    AARAS Pal  NOR         3:1    8-11, 11-9, 11-4, 11-7,-,-, -
U-21    SEO Jung Hwa KOR     -    FUCEC Luka  CRO     3:2    13-11, 9-11, 4-11, 11-7,11-7,-, -
U-21    CIPIN Filip CRO     -    LINDHOLM Eskil NOR     3:1    11-9, 7-11, 11-4, 11-3,-,-, -
U-21    HOLTER Arne GER     -    CIPIN Filip CRO     1:3    6-11, 11-8, 7-11, 9-11,-,-, -
U-21    SIMOVIC Miho CRO     -    SCHAFFER Daniel  HUN     2:3    7-11, 11-9, 9-11, 11-5,10-12,-, -
U-21    RECH DALDOSSO Marco ITA -    SIMOVIC Miho  CRO     3:0    17-15, 14-12, 11-7, -,-,-, -
U-21    JEGER Mateja CRO     -    FULOP Szilvia  HUN     3:0    11-6, 11-8, 11-2, -,-,-, -
U-21    JEGER Mateja CRO     -    BATES Emily  ENG     3:0    11-8, 11-4, 11-4, -,-,-, -
U-21    TUBIKANEC Ivana CRO     -    KUCHUK Maryia  BLR     3:2    11-8, 11-4, 8-11, 5-11,11-6,-, -
U-21    TUBIKANEC Ivana CRO     -    LOVERIDGE Alice GGY     3:0    11-8, 11-7, 11-7, -,-,-, -
U-21    PETEK Petra CRO     -    CIURCUI Melinda  HUN     1:3    2-11, 11-4, 4-11, 8-11,-,-, -
U-21    KUMAHARA Caroline BRA     -    PETEK Petra  CRO     0:3    7-11, 9-11, 10-12, -,-,-, -
U-21    PETEK Petra CRO     -    KOVACS Karina  AUT     3:0    11-6, 11-8, 11-8, -,-,-, -
U-21    BARAVOK Katsiaryna BLR     -    MARKATI Paula CRO     3:0    11-5, 11-6, 11-9, -,-,-, -
U-21    MARKATI Paula CRO     -    TAKACS Lili  HUN     3:1    11-3, 11-9, 6-11, 11-4,-,-, -
U-21    KUCEROVA Aneta CZE     -    MARKATI Paula CRO     3:0    11-1, 11-4, 11-7, -,-,-, -
U-21    PETEK Petra CRO     -    LOVERIDGE Alice  GGY     1:3    11-7,10-12,10-12,9-11

MANHANI Humberto BRA     -    SIMOVIC Miho  CRO     4:2    5-11, 11-7, 8-11, 11-6,12-10,11-5, -     poj kvalifkacije
    WOSIK Torben GER     -    SIMOVIC Miho  CRO     4:0    12-10, 11-9, 11-6, 11-9,-,-, -     poj kvalifkacije
    SEO Jung Hwa KOR     -    CIPIN Filip  CRO     4:3    8-11, 5-11, 11-6, 7-11,11-5,11-7, 11-7     poj kvalifkacije
    KOSOWSKI Jakub POL     -    CIPIN Filip  CRO     4:1    11-5, 12-10, 11-9, 7-11,11-7,-, -     poj kvalifkacije
    LAKATOS Tamas HUN     -    FUCEC Luka  CRO     4:2    13-11, 11-9, 11-9, 6-11,6-11,11-8, -     poj kvalifkacije
    VANG Bora TUR         -    FUCEC Luka  CRO     4:2    5-11, 8-11, 11-5, 11-5,11-6,11-9, -     poj kvalifkacije
    KOJIC Frane CRO     -    MCBEATH David  ENG     2:4    11-6, 6-11, 4-11, 11-13,11-6,9-11, -     poj kvalifkacije
    GAUZY Simon FRA     -    KOJIC Frane CRO     4:3    8-11, 11-8, 12-10, 9-11,4-11,11-8, 11-8     poj kvalifkacije
    ZOMBORI David HUN     -    ZELJKO Filip  CRO     4:1    11-9, 11-9, 11-9, 8-11,11-8,-, -     poj kvalifkacije
    HIELSCHER Lars GER     -    ZELJKO Filip CRO     4:0    11-4, 11-9, 11-2, 11-4,-,-, -     poj kvalifkacije
    MUSKO Peter HUN     -    PUCAR Tomislav  CRO     4:3    11-8, 9-11, 11-6, 10-12,8-11,11-4, 11-2     poj kvalifkacije
    JEVTOVIC Marko SRB     -    PUCAR Tomislav CRO     4:2    11-4, 11-7, 10-12, 11-6,6-11,11-6, -     poj kvalifkacije
    TOSIC Roko CRO         -    AFANASENKA Siarhei  BLR 4:0    11-7, 11-6, 11-7, 11-5,-,-, -     poj kvalifkacije
    TOSIC Roko CRO         -    ANTHONY Amalraj  IND     2:4    11-5, 6-11, 9-11, 11-6,6-11,9-11, -     poj kvalifkacije
    ZUBCIC Tomislav CRO     -    SCHAFFER Daniel  HUN     4:0    12-10, 11-8, 11-5, 11-8,-,-, -     poj kvalifkacije
    VRABLIK Jiri CZE     -    ZUBCIC Tomislav CRO     1:4    9-11, 11-8, 6-11, 11-13,6-11,-, -     poj kvalifkacije
    KOLAREK Tomislav CRO     -    LI Kewei  MLT         4:3    11-7, 6-11, 5-11, 5-11,11-7,11-9, 11-7     poj kvalifkacije
    KOLAREK Tomislav CRO     -    OBESLO Michal  CZE     4:3    8-11, 11-5, 2-11, 12-10,10-12,11-7, 11-5     poj kvalifkacije
    VASYLIEVA Ievgeniia UKR -    PETEK Petra  CRO     1:4    6-11, 11-6, 11-13, 13-15,9-11,-, -     poj kvalifkacije
    ODOROVA Eva SVK     -    PETEK Petra  CRO     4:1    11-8, 10-12, 11-3, 11-6,11-8,-, -     poj kvalifkacije
    BOROS Tamara CRO     -    HICKS Hannah  ENG     4:0    11-6, 11-0, 11-6, 11-1,-,-, -     poj kvalifkacije
    BOROS Tamara CRO     -    RADONJIC Aleksandra SRB 4:0    11-7, 12-10, 11-4, 11-1,-,-, -     poj kvalifkacije
    MOLNAR Cornelia CRO     -    BATES Emily  ENG     4:0    11-4, 11-5, 11-2, 11-6,-,-, -     poj kvalifkacije
    MOLNAR Cornelia CRO     -    ALI Meral Ildiz  TUR     4:3    11-9, 12-10, 6-11, 8-11,10-12,11-9, 11-9     poj kvalifkacije
    TUBIKANEC Ivana CRO     -    FUDERER Dalma HUN     4:0    11-4, 11-9, 12-10, 11-5,-,-, -     poj kvalifkacije
    CREEMERS Linda NED     -    TUBIKANEC Ivana  CRO     4:0    11-9, 4-11, 11-9, 11-3,11-0,-, -     poj kvalifkacije
    JEGER Mateja CRO     -    TAKACS Lili  HUN     4:1    11-7, 9-11, 11-8, 11-8,11-9,-, -     poj kvalifkacije
    SZCZERKOWSKA Magdalena POL -    JEGER Mateja  CRO     4:3    11-6, 9-11, 11-8, 11-3,2-11,4-11, 13-11     poj kvalifkacije
    PENKAVOVA Katerina CZE     -    MARKATI Paula  CRO     4:0    11-7, 12-10, 11-2, 11-1,-,-, -     poj kvalifkacije
    TIMINA Yana NED     -    MARKATI Paula  CRO     4:0    11-3, 11-3, 11-6, 11-2,-,-, -     poj kvalifkacije
    MARKATI Paula CRO     -    BRAUN Eva  HUN         4:0    7-11, 4-11, 2-11, 4-11,-,-, -     poj kvalifkacije
    ZUBCIC Tomislav CRO     -    PISTEJ Lubomir SVK    4:1    11-7,11-4,8-11,11-8,11-6    play off
    KOLAREK Tomislav CRO     -    LI Ahmet TUR        1:4    3-11,5-11,4-11,11-3,3-11    play off
    HEIMBERGER Martin AUT     -    ZELJKO Filip  CRO     3:0    11-3, 11-9, 11-8, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    SODERLUND Hampus SWE     -    ZELJKO Filip  CRO     3:0    12-10, 17-15, 12-10, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    KARAS David SVK     -    PUCAR Tomislav  CRO     2:3    11-6, 6-11, 14-12, 4-11,9-11,-, -     U-21 kvalifikacije
    LE BRETON Thomas FRA     -    PUCAR Tomislav  CRO     3:0    13-11, 11-8, 11-9, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    KOJIC Frane CRO     -    ECSEKI Nandor  HUN     3:0    11-7, 11-6, 11-9, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    KOJIC Frane CRO     -    NOVOTA Samuel  SVK     0:3    7-11, 5-11, 3-11, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    FUCEC Luka CRO     -    -    AARAS Pal  NOR         3:1    8-11, 11-9, 11-4, 11-7,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    SEO Jung Hwa KOR     -    FUCEC Luka  CRO     3:2    13-11, 9-11, 4-11, 11-7,11-7,-, -     U-21 kvalifikacije
    CIPIN Filip CRO     -    LINDHOLM Eskil NOR     3:1    11-9, 7-11, 11-4, 11-3,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    HOLTER Arne GER     -    CIPIN Filip CRO     1:3    6-11, 11-8, 7-11, 9-11,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    SIMOVIC Miho CRO     -    SCHAFFER Daniel  HUN     2:3    7-11, 11-9, 9-11, 11-5,10-12,-, -     U-21 kvalifikacije
    RECH DALDOSSO Marco ITA -    SIMOVIC Miho  CRO     3:0    17-15, 14-12, 11-7, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    JEGER Mateja CRO     -    FULOP Szilvia  HUN     3:0    11-6, 11-8, 11-2, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    JEGER Mateja CRO     -    BATES Emily  ENG     3:0    11-8, 11-4, 11-4, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    TUBIKANEC Ivana CRO     -    KUCHUK Maryia  BLR     3:2    11-8, 11-4, 8-11, 5-11,11-6,-, -     U-21 kvalifikacije
    TUBIKANEC Ivana CRO     -    LOVERIDGE Alice GGY     3:0    11-8, 11-7, 11-7, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    PETEK Petra CRO     -    CIURCUI Melinda  HUN     1:3    2-11, 11-4, 4-11, 8-11,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    KUMAHARA Caroline BRA     -    PETEK Petra  CRO     0:3    7-11, 9-11, 10-12, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    PETEK Petra CRO     -    KOVACS Karina  AUT     3:0    11-6, 11-8, 11-8, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    BARAVOK Katsiaryna BLR     -    MARKATI Paula CRO     3:0    11-5, 11-6, 11-9, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    MARKATI Paula CRO     -    TAKACS Lili  HUN     3:1    11-3, 11-9, 6-11, 11-4,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    KUCEROVA Aneta CZE     -    MARKATI Paula CRO     3:0    11-1, 11-4, 11-7, -,-,-, -     U-21 kvalifikacije
    PETEK Petra CRO     -    LOVERIDGE Alice  GGY     1:3    11-7,10-12,10-12,9-11    U-21 play off