Luka Martinek najbolji pojedinac

osijek_kadeti_proglasenje U odličnoj organizaciji STK Vodovoda iz Osijeka i HSTS-a održan je treći turnir iz serije Trofej Reno Vinek. Na turniru je  nastupilo oko 220 igrača iz četrdesetak hrvatskih klubova. Igralo  se na dvanaest stolova u osam konkurencija u prekrasnoj, novoj  dvorani Gradski Vrt. Turnir je bio izuzetno uzbudljiv s mnoštvom  neočekivanih rezultata. Samo je jedan prvi nositeljopravdao  svoju poziciju, dok je u preostalih sedam konkurencija pobjednik  bio netko tko nije bio postavljen za prvog nositelja. Junak turnira  bio je član Dugog Sela Luka Martinek koji je slavio u konkurenciji  kadeta, dok je u starijoj konkurenciji, konkurenciji juniora,  potpuno neočekivano osvojio drugo mjesto.

U konkurenciji kadeta Martinek je u finalu bio bolji od člana varaždinskog Igea Željezničara Matije Hreleca 3:0 u setovima. Jedini set na turniru Martinek je izgubio u poluzavršnici u susretu s Velikogoričanom Martinom Petrovićem. Uz Petrovića, treće mjesto je osvojio član Obrtničke škole Brod Josip Arbanas.

U konkurenciji juniora Martinek je u finalu izgubio od člana GSTK Zagreba Ivana Jardasa 0:3 u setovima. Zanimljivo je spomenuti da su se Jardas i Martinek sastali i u skupini, te je i u tom susretu Jardas slavio. U poluzavršnici Martinek je nadvisio svog klupskog kolegu Mateja Murata 3:1 u setovima, dok je u drugom poluzavršnom susretu Jardasa bio bolji od Arbanasa 3:0 u setovima. Najveće iznenađenje turnira dogodilo se u prvom kolu glavnog turnira kada je član vinkovačke Lokomotive Dominik Kresić 3:1 u setovima nadvisio prvog nositelja turnira Franjo Josipa Marelju.

U konkurenciji mlađih kadeta najbolji je bio domaći igrač Dominik Dražić koji je u finalu bio bolji od sve boljeg obrambenog igrača iz Velike Gorice Stanfar Domagoja Elgera 3:2 u setovima. U poluzavršnici Dražić je bio bolji od klupskog kolege Maria Baneka 3:1 u setovima, dok je Elger nadvisio Jakova Ticu (Remete Zagreb) 3:1 u setovima.

U konkurenciji najmlađih kadeta slavio je još jedan Velikogoričan, Mario Bošnjak, koji je nakon velike borbe i pet odigranih setova u finalu nadvisio člana GSTK Zagreba Lovra Zovka 3:2 u setovima. U poluzavršnici Bošnjak je bio bolji od člana Igea Željezničara Nine Hreleca 3:1 u setovima, dok je Zovko nakon susreta punog preokreta bio bolji od člana HASTK Mladost Iskona Ivora Bana 3:2 u setovima. U četvrtzavršnici je u susjedskom derbiju Nino Hrelec bio bolji od prvog nositelja turnira, člana Ljubeščice, Leona Šanteka 3:0 u setovima.

U konkurenciji juniorki slavila je članica ŽSTK Pule Dorina Srebrnjak, koja je bez većih problema osvojila prvo mjesto. Srebrnjak je u finalu bila bolja od članice Dr.Časla Ane Švarc 3:1 u setovima. U poluzavršnici Srebrnjak je pobijedila Paulu Markati (Dr.Časl) 3:0 u setovima, dok je Švarc u drugom poluzavršnom susretu nadvisila članicu vinkovačke Lokomotive Enu Botić 3:0 u setovima.

Upravo je Botić najbolje iskoristila nedolazak Mateje Omble na turnir, te je slavila u konkurenciji kadetkinja. Botić je u finalu 3:0 u setovima bila bolja od Varaždinke Mihaele Brodar, dok su treće mjesto podijelile očekivano Vinkovčanka Vlatka Vrdoljak i potpuno neočekivano članica Svetog Lovreča Mateja Pršurić.

U konkurenciji mlađih kadetkinja gledali smo očekivano finale u kojem je Dugoselka Ana Murat u vrlo dramatičnom susretu bila bolja od članice Ljubeščice Leone Šantek 3:2 u setovima. U poluzavršnici Murat je bila bolja od igračice HASTK Mladost Iskona Sare Sušac 3:0 u setovima, dok je u drugoj poluzavršnici Šantek bila bolja od Crikveničanke Marte Vukelić 3:2 u setovima.

U konkurenciji najmlađih kadetkinja, po drugi put ove sezone, slavila je članica MGK Drave iz Žabnika Stela Marčec koja je u finalu bila bolja od članice Donjeg Miholjca Marte Jurčević 3:1 u setovima. Marčec je u poluzavršnici pobijedila klupsku kolegicu Mateju Bešenić, dok je Jurčević bila bolja od Mladostašice Nike Sušac.