U prvom susretu poluzavršnice doigravanja GSTK Zagreb je neočekivano lagano porazio Libertas Marinkolor s 4:0. Već se protekli tjedan u Hodošanu dalo naslutiti da su igrači Zagreba u sjajnoj formi, a u ovom susretu su pokazali da su spremni za najveće domete. Meč je otvoren susretom Tomislava Pucara i Mihe Simovića koji je Pucar riješio u svoju korist s glatkih 3:0 (5,9,8). U drugom susretu mladi Filip Zeljko je odigrao sjajno protiv znatno iskusnijeg Nevena Juzabšića, te je slavio s 3:2 (7,-7,-9,9,7).
Dojma smo, da je ta pobjeda Filipa Zeljka bila ključna u cijelom susretu, jer su gosti zasigurno u ovom dvoboju bili sigurni u pobjedu. Filip Čipin je protiv Luke Fučeca slavio s 3:2 (-7,7,-5,14,8) u setovima, te je praktično u tom trenutku meč bio riješen. U parovima su Pucar i Čipin obavili formalnost te su bez većih problema s 3:0 (4,7,9) riješili pitanje pobjednika meča. Uzvratni susret igra se u subotu u 17:00 sati u Dubrovniku. Cjelokupna serija igra se do dvije pobjede jedne momčadi.
U Puli je Dr.Časl očekivano slavio potiv domaćina s uvjerljivih 4:0, izgubivši ukupno tri seta u cijelom susretu. Ronald Ređep je s 3:1 (9,-5,5,-6) pobijedio Ivana Slavića, Zeng Jia je porazio Ivan Zeljka 3:0 (6,9,5), Tomislav Japec Mateja Mamuta 3:1 (6,2,-7,6), dok je točka na „i“ stavljena u igri parova u kojoj su Zeng i Japec s 3:1 (7,6,-9,4) bili bolji od Zeljka i Slavića.
Uzvratni susret igra se u subotu u 11:00 sati u Zagrebu.