Marko Vidaček iznenadio favoriziranog Pinta

vidacek vzopenZavršile su kvalifikacijske borbe u konkurenciji kadeta i kadetkinja. Najveće iznenađenje u dosadašnjem dijelu turnira napravio je domaći igrač, Varaždinac Marko Vidaček koji je u kvalifikacijskoj skupini porazio četvrtog nostelja turnira Talijana Daniela Pinta s 3:0 u setovima. Osim Vidačeka drugi dan kadetskog turnira i plasman među šesnaest najboljih još su ostvarili Josip Arbanas i Luka Martinek kod kadeta, te Matea Ombla i Klara Cakol kod kadetkinja.

Kvalifikacijsku skupinu su još prošli Andrea Pavlović, Justina Mihaljević, Klara Bardač i Martin Petrović, ali su poraženi u susretima 1/16 završnice.

Sutra završnim borbama u konkurecijama kadeta i kadetkinja završava izvanredno organiziran Croatia Cadet and Junior Open.

Rezultati :

KADETI, kvalifikacijske skupine :

Leon Šantek – Pletea (Rum) 0:3, Rižnjičenko (Ukr) 0:3. Šantek 3. mjesto.

Mario Banek – Jakov Tica 3:1, Banek – Darcis (Bel) 0:3, Banek – Tonghioiu (Rum) 2:3; Jakov Tica – Tonghioiu (Rum) 0:3, Darcis (Bel) 0:3. Banek 3, a Tica 4. mjesto.

Lovro Zovko – Zelinka (Slk) 0:3, Sipos (Rum) 0:3, Andras (Mađ) 0:3. Zovko 4. mjesto

Marko Vidaček – Rene Reho (Svk) 3:0, Pinto (Ita) 3:0, Lapcik (Češ) 3:1. Vidaček 1. mjesto

Ivor Ban – Zamfir (Rum) 0:3, Martinko (Češ) 0:3, Both (Mađ) 1:3. Ban 4. mjesto.

Dominik Dražić – Fran Golob 0:3, Dražić – Brat (Slk) 1:3, Singeorzan (Rum) 0:3; Golob – Brat (Slk) 1:3, Singeorzan (Rum) 2:3. Golob 3. mjesto, Dražić 4. mjesto.

Josip Arbanas – Cnude (Bel) 3:0, Cvetko (Slo) 3:0, Rossi (Ita) 1:3. Arbanas 1. mjesto   

Luka Martinek – Norčič (Slo) 3:0, Spanik (Slk) 3:1, Mutti (Ita). Martinek 2. mjesto.

Martin Petrović – Pieraert (Bel) 3:0, Kanunikov (Ukr) 1:3, Juhasz (Mađ) 3:0. Petrović 1. mjesto.

Matija Hrelec – Florin Spelbus (Rum) 1:3, Orač (Slk) 0:3, Hribar (Slo) 1:3. Hrelec 4. mjesto.

KADETKINJE, kvalifikacijske skupine:

Justina Mihaljević – Lupulesku (Srb) 0:3, Carlsen (Dan) 3:1. Mihaljević 2. mjesto.

Ena Botić – Dumitrache (Ita) 1:3, Labosova (Slk) 0:3. Botić 3. mjesto.

Klara Bardač – Hackemack (Bel) 0:3, Petrovova (Češ) 3:2. Bardač 2. mjesto.

Ana Murat – Feher (Mađ) 0:3, Grigelova (Slk) 2:3, Delasa (Ita) 2:3. Murat 4. mjesto.

Andrea Pavlović – Šurjan (Srb) 2:3, Nagypal (Mađ) 3:1, Le Scour (Fra) 3:0 b.b.

Klara Cakol – Klara Franković 3:0, Cakol – Doval (Nor) 3:1, Tofant (Slo) 3:1; Franović – Doval (Nor) 0:3, Tofant (Slo) 0:3. Cakol 1. mjesto, Franković 4. mjesto.

Vlatka Vrdoljak – Koszulap (Bel) 3:1, Tuslova (Češ) 3:1, Gauthier (Fra) 0:3. Vrdoljak 3. mjesto.

Matea Ombla – Beranova (Češ) 3:0, Ščerbatih (Rus) 3:0, Gasquez (Fra). Ombla 1. mjesto.

Ema Marn – Hartbrich (Mađ), Kandubina (Rus) 1:3, Belopotocanva (Slk) 1:3. Marn 4. mjesto.

Mateja Hron – Leona Šantek 2:3, Hron – Taylakova 0:3, Pavčnik (Slo) 0:3; Šantek – Taylakova 0:3, Pavčnik (Slo) 0:3. Šantek 3. mjesto, Hron 4. mjesto.

Saša Sušac – Slezakova (Češ) 1:3, Vovk (Slo) 3:2, Mostafavi (Fra) 0:3.

Mihaela Brodar – Urikova (Slk) 0:3, Cechova (Češ) 0:3, Molnar (Mađ) 0:3. Brodar 4. mjesto