Poznati svi sastavi za Olimpijske igre u Tokiju

Poznati su svi sastavi za predstojeće Olimpijske igre, koje će se održati od 23. srpnja do 8. kolovoza u Tokiju.

Kod muških će se natjecati 16 ekipa, kod ženskih 15, ukupno će se u muškim i ženskim disciplinama natjecati 93 sportaša. Hrvatske boje u Japanu predstavljat će Tomislav Pucar, Andrej Gaćina, Frane Kojić i Filip Zeljko (zamjena), a predvodit će ih izbornik Neven Karković.
Svaki Olimpijski odbor može nominirati tri sportaša po kvalificiranoj ekipi, s tim da će samo dvojica stolnotenisača iz svake zemlje natjecati i u pojedinačnoj konkurenciji. Pojedinosti o postavi za mješovite parove i pojedinačno bit će objavljene u lipnju.
Stolni tenis postao je službeni sport na Olimpijskim igrama u Seulu 1988., a kineski sportaši dominirali su tim sportom, osvojivši 28 od mogućih 32 zlatne medalje do Igara u Riju 2016.
Na ovim Igraama natjecanja u stolnom tenisu bit će održana u tokijskoj gradskoj gimnaziji od 24. srpnja do 6. kolovoza 2021.

Stolnotenisači
Afrika (1)
Egipat Omar Assar, Ahmed Saleh, Khalid Assar

Azija (5)
Kina Ma Long, Fan Zhendong, Xu Xin
Japan Tomokazu Harimoto, Koki Niwa, Jun Mizutani
Republika Koreja Youngsik Jeong, Woojin Jang, Sangsu Lee
Kineski Tajpeh Lin Yun-Ju, Chuang Chih-Yuan, Chen Chien-An
Hong Kong Wong Chun Ting, Lam Siu Hang, Ho Kwan Kit

Europa (7)
Njemačka Dimitrij Ovtcharov, Timo Boll, Patrick Franziska
Slovenija Darko Jorgić, Bojan Tokić, Deni Kožul 
Hrvatska Andrej Gaćina, Tomislav Pucar, Frane Kojić
Švedska Mattias Falck, Anton Kallberg, Kristian Karlsson
Francuska Simon Gauzy, Emmanuel Lebesson, Alexandre Cassin
Portugal Marcos Freitas, Tiago Apolonia, Joao Monteiro
Srbija Aleksandar Karakašević, Zsolt Peto, Marko Jevtović

Latinska Amerika (1)
Brazil Hugo Calderano, Gustavo Tsuboi, Vitor Ishiy

Sjeverna Amerika (1)
SAD Kanak Jha, Nikhil Kumar, Zhou Xin

Oceanija (1)
Australija David Powell, Yan Xin, Hu Heming

Stolnotenisačice
Azija (6)
Kina Chen Meng, Sun Yingsha, Liu Shiwen
Japan Mima Ito, Kasumi Ishikawa, Miu Hirano
Hong Kong Doo Hoi Kem, Soo Wai Yam Minnie, Lee Ho Ching
Singapur Feng Tianwei, Yu Mengyu, Lin Ye
Kineski Tajpeh Cheng I-Ching, Chen Szu-Yu, Cheng Hsien-Tzu
Republika Koreja Jeon Jihee, Shin Yubin, Choi Hyojoo

Europa (5)
Njemačka Petrissa Solja, Han Ying, Shan Xiaona
Austrija Sofia Polcanova, Liu Jia, Liu Yuan
Poljska Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor
Mađarska Dora Madarasz, Georgina Pota, Szandra Pergel
Rumunjska Elizabeta Samara, Bernadette Szocs, Daniela Dodean Monteiro

Afrika (1)
Egipat Dina Meshref, Yousra Helmy, Farah Abdel-Aziz

Sjeverna Amerika (1)
SAD Lily Zhang, Liu Juan, Wang Huijing

Latinska Amerika (1)
Brazil Bruna Takahashi, Jessica Yamada, Caroline Kumahara

Oceanija (1)
Australija Michelle Bromley, Stephanie Sang, Melissa Tapper