Dr.Časlu derbi u Varaždinu

drcasl_ekipa_zeneProteklog vikenda odigrano je 5.kolo ženske Superlige. U derbi susretu5.kola ekipa Dr.Časla je u Varaždinu nadvisila prošlogodišnjeg finalistu doigravanja, ekipu Varaždina s 4:2. Zagrepčanke su otvorile susret pobjedom Yoshide Mitsuki nad Sarom Mikac s 3:0. U slijedeća dva susreta Varaždinke su ostvarile dvije gotovo istovjetne pobjede.

Prvo je Bojana Poljak nadoknadila jedan set zaostatka s Leom Rakovac, ali je dobila tri seta zaredom te je u konačnici slavila s 3:1 u setovima. Petra Petek je s istim scenarijem bila bolja od Sunčice Vugrinec, dovevši na taj način ekipu Varaždina u vodstvo od 2:1. U igri parova Lea Rakovac i Sunčica Vugrinec su krenule furiozno te su prvi set dobile s 11:1, povevši s čak 10:0. U drugom i trećem setu gledali smo znatno ravnopravniju borbu, ali su oba seta u „fiksu“ pripale Zagrepčankama. Rakovac se lagano obračunala s Mikac za vodstvo od 3:2, dok je Mitsuki pobjedom nad Petek s 3:1 stavila točku na „i“ za konačnih 4:2. Bjelovar je u Osijeku nastavio tradiciju neizvjesnih mečeva punih preokreta. Od 35 mogućih odigranih partija u pet odigranih kola, Bjelovarčanke su odigrale čak 33. U Osijeku su nadvisile domaći Vodovod s 4:3. Bjelovarčanke su vodile s 3:1 i u petom susretu Eva Tapai je vodila s 2:0 protiv Josipe Zajec. Zajec je preokrenula susret te je pobjedom od 3:2 u setovima susret dovela u neizvjesnost. Toke je pobjedom nad Ramić izravnala omjer na 3:3, ali je u sedmom odlučujućem susretu Magdalena Basić pobjedom nad Sonjom Bertović donijela dva nova boda Bjelovarčankama. Tis je nanio prvi ovosezonski poraz petrinjskoj Mladosti. Zagrepčanke su prvi puta ove sezone odigrale u svom najjačem sastavu tako da pobjeda od 4:1 i nije preveliko iznenađenje. Nataša Steljić, Mateja Magličić i Mirela Šikoronja su osvojile svaka po bod za domaću ekipu, dok je četvrti bod osvojen u igri parova. Počasni bod za Petrinjke osvojila je Slađana Dragoljević. HASTK Mladost Iskon i ŽSTK Pula imali su lagani posao na gostovanjima u Duga Resi odnosno Vinkovcima.